Öne Çıkanlar Teknik direktör Cengiz Bıyıklı Bilecikte zincirleme trafik kazası Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir Etkileşimli Bilgilendirme Çalıştayı Öğrenci servisi kaza

Bilecik'te "Köprülü Mehmet Paşa'yı Anma ve Hıdırellez" etkinliği

Bilecik'te

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Vezirhan beldesinde "Köprülü Mehmet Paşa'yı Anma ve Hıdırellez" etkinliği düzenlendi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Hizmet Binası önünde düzenlenen etkinlikte, milletlerin büyüklüğünün kültürleriyle, güçlerinin de birlik ve beraberlik duygularıyla ölçüldüğünü belirterek, burada hem kültürlerini hem de birlik ve beraberliğin güzel örneklerini sergilediklerini söyledi.

Türk kültüründe önemli bir yer tutan Hıdırellezi ve aynı zamanda Köprülü Mehmet Paşa'yı birlikte andıklarını ifade eden Nayir, şöyle konuştu:

"Bu göstermiş olduğumuz birlik ve beraberliğimiz dostlara güven, düşmana korku verecek. Bizler sizlerin bir araya gelişlerinizi, gönülleri ve dualarınızı bir araya getirmenizi kıymetli olarak görüyoruz. İmkanlarımız ölçüsünde de bu güzelliklerinizi paylaşmak istiyoruz. İlimizin bütün köylerinde ve beldelerinde Hıdırellez adeti, yeni nesillere aktarılacak şekilde güzel bir şekilde cereyan ediyor. Ayrıca köyümüzden, beldemizden göç edenler içinde köylerine, beldelerine bir geliş fırsatı oluşturuyor. Sıla-i rahim oluyor. Bizler burada birlik ve beraberliğin güzel bir örneğini verirken, zor şartlarda görev yapan kolluk birimlerimizdeki şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize de sağlık ve sıhhat diliyoruz."

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ise birlik ve beraberliğin önemine değinerek, Türkiye'nin gündeminden terörün tamamen yok olana kadar güvenlik güçlerinin mücadelesinin devam edeceğini bildirdi.

Vezirhan Belde Belediye Başkanı Mehmet Duymuş'un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından etkinlik, mehter takımının ve halk oyunları ekibinin gösterisiyle sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196