Öne Çıkanlar Mağara Mahallesi silahlı ve kar maskeli Yetimler Gecesi samsung-s6 edge tür işçiler

Bilecik'te il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

Bilecik'te il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

BİLECİK (AA) - Bilecik İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Süleyman Elban başkanlığında yapıldı.

Elban, İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıda, 15 Temmuz'da ülkede yaşanan darbe girişiminin başta Cumhurbaşkanı ve milletin gayretiyle amacına ulaşamadığını söyledi.

Saldırılar sırasında, 300'e yakın vatandaşın ve güvenlik kuvvetlerinin şehit olduğunu belirten Elban, şöyle konuştu:

"Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve milletimize de başsağlığı diliyorum. Bu hadiselerde millet olarak hiç yaşanmasını istemediğimiz ve yakın tarihimizde yaşadığımız en kanlı ve kötü olaylardan birini yaşadık. İnşallah Allah bir daha bu millete böyle sıkıntılar yaşatmaz, böyle acı olaylarla karşı karşıya gelmeyiz. Bu olaylardan hem kamu görevlileri olarak bizlerin hem vatandaşlarımızın hatta dünyanın çıkaracağı dersler var. Dolayısıyla bu olayları iyi tahlil etmemiz gerekiyor. Bu olayları da tahlil ederken herkes kendi görev ve sorumluluk alanında olanların bir daha yaşanmaması içinde elinden ne geliyorsa yapması gerektiğini bilmesi gerekir."

Konuşmasında ayrıca, İl genelinde yapılan yatırımlara değinen Elban, Bilecik genelinde bir çok projenin yer aldığını ve bu yıl içinde 672 projenin daha uygulandığını ifade etti.

Bu dönem sonu itibariyle bunların 54'ünün gerçekleştirildiğini aktaran Elban, şöyle devam etti:

"251 projenin çalışmaları devam ediyor, 58'i ihale aşamasında, 309'u ise henüz işe başlanmamış. Bu projelerin toplam değeri 1 milyar 46 milyon liradır. 2016 yılında bunlara tahsis edilen ödenek miktarı 328 milyon liradır. Bu dönem sonuna kadar harcanan para 80 milyon lira civarında olup, bu da harcanacak miktarın yaklaşık yüzde 24'üne tekabül etmektedir."

İlçe kaymakamları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile belediye başkanlarının katıldığı toplantıda, 2016 yılı yatırımları ve projeler, yatırımcı kuruluşlar tarafından anlatıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196