Öne Çıkanlar mani İpek acar açlık 1. Hasat Bayramı Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

Bilecik'te ''Avrupa Hareketlilik Haftası'' etkinliği

Bilecik'te ''Avrupa Hareketlilik Haftası'' etkinliği

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde "Avrupa Hareketlilik Haftası" etkinliği düzenlendi.

Muhsin Yazıcıoğlu Spor ve Yaşam Alanı'nda düzenlenen etkinlikte Bilecik Belediyesi Kadın Spor Salonu kursiyerleri ve huzurevi sakinleri spor aktivitesi gerçekleştirdi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, burada yaptığı konuşmada, dünyanın hareketsizlikten dolayı ciddi sıkıntılar yaşadığını belirterek, bunları engellemek ve sağlıklı yaşam sürdürebilmek için hareketli bir ortam oluşturulması gerektiği söyledi.

Kadınlarda özellikle kas ve kemik erimelerine karşı belirli hareketleri yapmaları gerektiğini anlatan Yağcı, şöyle konuştu:

"Erkekler ise kahvelerde oturmak yerine zamanlarını sporla ve hareketlilikle geçirmelidir. Dünyada hareketlilik oranı 3,5 milyon. 2020 yılına kadar 100 milyona ulaşması hedefleniyor. Belediye Başkanlığı olarak hareketliliği sağlama noktasında hocalarımız eşliğinde özellikle kadınlara aktivite alanları tespit edip yapıyoruz ve bunların da sayılarını çoğaltmak istiyoruz. Şu anda 800 kayıtlı üyemiz var ve günlük olarak 4 seans kongre merkezimizde hareketlilik ve spor yapma noktasında etkinlikler devam ediyor. İstedik ki bugün büyüklerimizi de bu kapsama dahil edelim. Onlar da sağ olsunlar teşrif ettiler. Güne büyük bir anlam kazandırdılar.''

Programa Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve İl Emniyet Müdür Vekili Hicri Görgün de katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196