Öne Çıkanlar mani İpek acar açlık 1. Hasat Bayramı Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nden yılsonu sergisi

- Bilecik Halk Eğitim Merkezi kursince 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında kursiyerler tarafından hazırlanan sergi açıldı.

Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nden yılsonu sergisi

BİLECİK (AA) - Bilecik Halk Eğitim Merkezi'nce 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında kursiyerler tarafından hazırlanan sergi açıldı.

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde serginin açılışında, il genelinde son dönemde 44 bin insanın halk eğitim çalışmalarından istifade ettiğini anımsatarak, bunun hem verilen eğitim kalitesini hem de eğitime olan ilgiyi göstermesi açısından önemli bir seviye olduğunu söyledi.

Daha iyisini çıkarmak içinde çalışmaların ve gayretlerin devam ettiğini vurgulayan Nayir, şöyle konuştu:

"Halk eğitim kurslarımız kültür, özgüven, ev ekonomisi, iş birliği, yeni dostlukların, birlik ve beraberlik duygularının gelişmesi açısından önemli. Tarihimizden gelen nakışları, desenleri ve renkleri bu kurslar sayesinde yeni nesillere aktarıyoruz, canlı tutuyoruz. Özellikle annelerimiz ve bacılarımız, kurslarda el emeği göz nuru eserlerle kendilerine olan güveni arttırıyorlar. Bir çok işe yaramaz dediğimiz malzeme bu kurslarla kıymet ifade etmekte. Kurslarımızda bir araya gelerek yeni komşuluklar, dostluklar ihtiyacımız olan en büyük birlik beraberlik duyguları gelişiyor. Aynı zamanda en ihtiyaç duyduğumuz iş birliği kültürünün de gelişmesine fayda sağlıyor. Yerel yönetimlerimizle kamu kuruluşlarımızla güzel iş birliktelikleri ortaya çıkıyor. Kursların önemini fark ederek, daha iyi imkanlara sahip olması için var olan imkanlarımızı seferber ediyoruz. En önemlisi kursiyerlerimiz de bunun önemini fark ederek bu kurslara rağbet ediyorlar."

Belediye Başkanı Selim Yağcı ise son yıllarda hayat boyu öğrenim kapsamında her kurumun elinden gelenin ötesinde gayret gösterdiğini ve kentin yerleşim alanlarının eğitim ve öğretim alanı haline dönüştüğünü ifade etti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin Tospatlı da hayatın her döneminde kişilerin mutlaka öğrenmeye ihtiyaç duyduğunu ve hayat boyu öğrenmenin daha ileri gidebilmesi için çaba sarf ettiklerini bildirdi.

Çocuk bakımı kursuna katılan kursiyerlerin hazırladığı defilenin ardından program, kursiyerler tarafından hazırlanan eserlerin gezilmesiyle sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196