Öne Çıkanlar tek dileği i cinayet Josue Pesqueira  spor ayakkabı Bu Gece Ay Mavi

Bilecik Belediyesinden kümes hayvancılığıyla uğraşanlara uyarı

Bilecik Belediyesinden kümes hayvancılığıyla uğraşanlara uyarı

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi, kent merkezinde kümes hayvancılığı faaliyetlerinde bulunan vatandaşların, çevreye ve mahalle sakinlerine rahatsızlık vermemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Belediyeden yapılan yazılı çıklamada, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından vatandaşların daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda vakit geçirmeleri için gerekli ilaçlama çalışmaları ile kene ve sineklerle mücadele çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

Mahallelerde başta sinek ve kene olmak üzere diğer haşerelere karşı denetim ve ilaçlama çalışmalarının yapıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Mahalle aralarında yapılan kümes hayvancılığının, Mahalle sakinlerine zarar verdiği tespit edilmiştir. Ortak alanlarda kümes hayvancılığı yapılamaz. Söz konusu rahatsızlığa neden olunmaması için kümes hayvancılığı yapan vatandaşların duyarlı olmaları gerekmektedir. Belediyemiz tarafından yapılan ilaçlama çalışmalarına rağmen, sinek ve benzeri haşerelerin çoğalmaması için vatandaşların çöp konteynırlarını temiz tutmaları, çöp poşetlerini açık şekilde konteynırlara bırakmamaları son derece önemlidir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196