Öne Çıkanlar silahlı ve kar maskeli samsung-s6 edge Yetimler Gecesi Mağara Mahallesi tür işçiler

Biga Belediye Başkanı Işık, Makedonya'da festivale katıldı

Biga Belediye Başkanı Işık, Makedonya'da festivale katıldı

ÇANAKKALE (AA) - Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve beraberindekiler, Makedonya'nın Velez şehrindeki kültür ve sanat festivaline katıldı.

Başkan Işık, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, Velez Belediye Başkanı Slavcho Chadiev ve ekibi tarafından çok güzel ağırlandıklarını söyledi.

Daha önce davetleri üzerine Makedonya'dan halk oyunları ekiplerinin birkaç kez Biga'ya geldiğini anımsatan Işık, "Meslektaşım Sayın Slavcho Chadiev'in daveti üzerine hem kardeş kentimizle ilgili belediye çalışmalarını incelemek hem de kültür ve sanat etkinliklerine katılmak için Makedonya'ya gittik." dedi.

Işık, ziyarette kendisini en çok mutlu eden gelişmelerden birinin de ekonomik anlamda yaptıkları görüşmeler olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Sayın meslektaşım Chadiev, Biga'dan yatırımcıları Velez şehrine davet etti. Yatırımcılar için destek vereceklerini ifade etti. Önümüzdeki süreçte Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetimleri ile bir araya gelip bu konuları gündeme getireceğim. En kısa sürede istekli yatırımcılarımızla, kardeş kentimiz Velez'e bir ziyaret daha gerçekleştirmek istiyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196