Öne Çıkanlar Bilecikte zincirleme trafik kazası Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir Etkileşimli Bilgilendirme Çalıştayı Teknik direktör Cengiz Bıyıklı Öğrenci servisi kaza

Bebe ve çocuk konfeksiyoncularında Rusya sevinci

- BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Atalay: - "(Rusya ile ilişkiler) Eski günlere dönüş olarak yorumlayabileceğimiz bu gelişmeler, sektör temsilcilerinin yüzünde tebessüm oluşturdu. Bu gelişmeler sadece bizi değil Rusya ile yakın ticari ilişkileri olan herkesi umutlandırdı"

Bebe ve çocuk konfeksiyoncularında Rusya sevinci

BURSA (AA) - Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Atalay, Rusya ile ilişkilerde yaşanan olumlu gelişmelerin, hem sektörü hem de bu ülkeyle ticari ilişkileri olan herkesi umutlandırdığını bildirdi.

Atalay, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e gönderdiği mektup ve ardından yapılan telefon görüşmesiyle iki ülke arasında olumsuz seyreden ilişkilerin yeni bir boyut kazandığını belirtti.

Hem Türkiye hem de Rusya tarafında yaşanan gelişmeleri, eski günlere dönüşün sinyali olarak görmek istediklerini ifade eden Atalay, Rusya'nın birçok sektör için en güçlü tedarikçi olduğunu belirtti.

Atalay, uçak krizi sonrasında Rusya pazarını kaybetme noktasına geldiklerini hatırlatarak, "Eski günlere dönüş olarak yorumlayabileceğimiz bu gelişmeler, sektör temsilcilerinin yüzünde tebessüm oluşturdu. Bu gelişmeler sadece bizi değil Rusya ile yakın ticari ilişkileri olan herkesi umutlandırdı. İnşallah gelişmeler olumlu sonuçlanır. Biz iş adamları olarak her türlü desteği vermeye hazırız." ifadelerini kullandı.

- "Pazardaki kaybın asıl sebebi Rusya'daki ekonomik sıkıntılar"

Bir çocuk giyim firmasının sahibi Ömer Yıldız da krizin aşılması için Türkiye'nin attığı adımların Rusya tarafından olumlu karşılamasının sektör temsilcilerini sevindirdiğini belirtti.

Bebe ve çocuk giyimi üreticileri için en önemli tüketici olan Rusya pazarının uçak krizi ve Rusya'nın kendi içindeki ekonomik sorunları nedeniyle önemli ölçüde daraldığını vurgulayan Yıldız, şunları kaydetti:

"Son günlerde devletimizin attığı adımlara Rus tarafının da olumlu yaklaşması, bebe ve çocuk giyim sektörünü sevindirdi. Temennimiz, iki ülke arasındaki bu kriz bir an önce aşılır ve Rusya, sektörümüz için yine en önemli pazar olur. Kriz öncesi döneme dönüş biraz zaman alabilir. Pazardaki kaybın asıl sebebi Rusya'daki ekonomik sıkıntılar. Biz bebe ve çocuk giyimi üreticileri olarak son gelişmeleri önemsiyor ve olumlu neticelenmesini diliyoruz."

Çocuk giyim firmasının genel müdürü Emre Otman ise "Rus pazarı her zaman karlı ve sadık bir pazar. İnşallah son siyasi gelişmelerle 7 aylık kriz çok kısa bir sürede ve tamamen ortadan kalkacak. Temennimiz bu yönde ve çalışmalarımızı da bu geleceğe doğru planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196