Öne Çıkanlar katili traktörle konvoy Kürklü ve Kanatlı Hayvanlar Festivali siber saldırı Keresteciler Sitesi

Başbakan Yıldırım: (1)

- "Osmangazi Köprüsü 1 Temmuz'da açıldı. Bugün sekizinci gün. Ortalama 760 bin civarında geçiş oldu. Günlüğe vurduğumuz zaman 95 bini geçiyor. Onu otomobil eş değeriyle çarptığımız zaman 100 bin, 101 binin üzerinde günde, trafik var. Çok yoğun ilgi var. Çok büyük bir kolaylık" - "Hain terör örgütü bayram, seyran dinlemiyor. Bunların kutsalı yok, bunların kıblesi yok. Bugün gene Mardin'de maalesef hain bir saldırı gerçekleştirdiler ve 2 şehidimiz var, yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum"

Başbakan Yıldırım: (1)

YALOVA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, "Osmangazi Köprüsü 1 Temmuz'da açıldı. Bugün sekizinci gün. Ortalama 760 bin civarında geçiş oldu. Günlüğe vurduğumuz zaman 95 bini geçiyor. Onu otomobil eş değeriyle çarptığımız zaman 100 bin, 101 binin üzerinde günde, trafik var. Çok yoğun ilgi var. Çok büyük bir kolaylık." dedi.

İzmit'ten karayoluyla Yalova'nın Altınova ilçesine gelen Başbakan Yıldırım, Osmangazi Köprüsü turnikelerinde araçtan indi. Turnikelerde kendisini bekleyen Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Belediye Başkanı Metin Oral ve bir grup esnaf, Başbakan Yıldırım'a teşekkürlerini bildirdi.

Başbakan Yıldırım, daha sonra gazetecilere Osmangazi Köprüsü'nden Ramazan Bayramı tatili nedeniyle geçen araç sayısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Köprünün büyük bir kolaylık sağladığına dikkati çeken Yıldırım, şöyle konuştu:

"Osmangazi Köprüsü 1 Temmuz'da açıldı. Bugün sekizinci gün. Ortalama 760 bin civarında geçiş oldu. Günlüğe vurduğumuz zaman 95 bini geçiyor. Onu otomobil eş değeriyle çarptığımız zaman 100 bin, 101 binin üzerinde, günde trafik var. Çok yoğun ilgi var. Çok büyük bir kolaylık. Dolayısıyla vatandaşlarımız buradan rahatça tatillerine gittiler. Dönüşler de bugün itibarıyla başladı. Yarın da bu yoğunluk devam edebilir. Herhalde dönüşte de bir o kadar olur. 1 milyonun üzerinde 1,5 milyona yaklaşır. Hayırlı olsun. Çok güzel bir hizmet. Yol, köprü, bunlar medeniyet. Eskiden vatandaşlarımız dışarı memleketlere gittiği zaman imrenirdi, 'Bizde de acaba bunlar olsa ne güzel olur' diye. Allah'a şükür şimdi artık başkaları bize imreniyorlar."

- Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tüneli

Başbakan Yıldırım, dünyanın büyük eserlerini ülke ve millet için yapacak güce ulaştıklarını ve Türkiye'nin böyle bir noktaya geldiğini vurgulayarak, "Bu, milletimiz sayesinde oldu, milletimizin duası, desteği ve millet sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının Türkiye için yaptığı ölümsüz eserlerden bu yalnızca bir tanesi." dedi.

Ulaşım konusunda daha pek çok yatırım gerçekleştirildiğine işaret eden Başbakan Binali Yıldırım, Marmaray ve Avrasya Tüneli'nin bunlardan bazıları olduğunu kaydetti.

Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

"Yavuz Sultan Selim Köprüsü var, dünyanın en geniş köprüsü. Onu da 26 Ağustos'ta açacağız. Avrasya Tüneli'ni 20 Aralık'ta açacağız. Dünyanın en büyük havalimanı süratle yükseliyor. Allah'a şükür Türkiye, etrafında ateş çemberi olmasına rağmen, dünyanın en hızlı büyüyen beş ülkesinden biri olma unvanını sürdürüyor. Her şey daha güzel olacak. Yarınlarımız bugünlerimizden çok daha güzel olacak. Bu vesileyle milletimizin geçmiş mübarek Ramazan Bayramı'nı da canı gönülden kutluyorum. Ama hain terör örgütü bayram, seyran dinlemiyor. Bunların kutsalı yok, bunların kıblesi yok. Bugün gene Mardin'de maalesef hain bir saldırı gerçekleştirdiler ve 2 şehidimiz var, yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum."

(Sürecek)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196