Öne Çıkanlar Bilecik değerlendirme Bursa Afet Müdahale Planı toplantısı asker ve polis teşkilatına ziyaret Kuzey Irak

Bandırma'da OHAL bürosu kuruldu

Bandırma'da OHAL bürosu kuruldu

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Kaymakam Tuncay Sonel'in başkanlığında Olağanüstü Hal (OHAL) bürosu oluşturulduğu bildirildi.

Bandırma Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, anayasayla kurulan hür demokrasi düzeninin temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik yaygın şiddet hareketleri nedeniyle anayasanın 120. maddesi gereği, ülke genelinde 21 Temmuz 2016 Perşembe, saat 01.00'den başlayarak 90 gün süreyle OHAL ilan edilmesinin Bakanlar Kurulunca 20 Temmuz 2016 tarihinde kararlaştırıldığı ve 21 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi.

Bu kararın TBMM tarafından 21 Temmuz 2016 tarihinde kabul edilerek onaylandığını kaydedilen açıklamada, "Bu nedenle, ilgili madde ve karar gereği, iş ve işlemlerin yürütülmesi amacıyla ilçemizde de 22 Temmuz 2016 tarihinde hükümet konağında OHAL bürosu oluşturulmuştur." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, vatandaşların, dilek ve şikayetlerini bizzat hükümet konağına gelerek, ya da "0537 959 57 67" numaralı telefona bildirmeleri istendi.

Anahtar Kelimeler:
BandırmaBüroOhal

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196