Öne Çıkanlar silahlı ve kar maskeli samsung-s6 edge Yetimler Gecesi Mağara Mahallesi tür işçiler

Balıkesir'de yaşlı ve hastalara özel hizmet

- Manyas İlçe Nüfus Müdürü Küçüktaş, müdürlüğe gelemeyen 75 yaş ve üzeri, bakıma muhtaç vatandaşların evine nüfus hizmeti götürüyor - Küçüktaş: "Bugüne kadar bu şekilde 9 evin kapısını çalarak kendilerine misafir olup, işlemlerini yaptım"

Balıkesir'de yaşlı ve hastalara özel hizmet

BALIKESİR (AA) - Manyas İlçe Nüfus Müdürü Faruk Küçüktaş başlattığı uygulamayla müdürlüğe gelemeyen 75 yaş ve üzeri, hasta ve engelli vatandaşların evine hizmet götürüyor.

Manyas İlçe Nüfus Müdürlüğü Faruk Küçüktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye yaklaşık 5 ay önce atandığını belirterek, 75 yaş ve üzeri, hasta ve engelli vatandaşların kuruma kadar gelip, zahmet etmelerine gönlünün elvermediğini kaydetti.

Söz konusu durumdaki vatandaşların evlerine giderek işlemlerinin gerçekleştirildiğini anlatan Küçüktaş, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar bu şekilde 9 evin kapısını çalarak kendilerine misafir olup, işlemlerini yaptım. Kurum olarak böyle bir zorunluluğumuz yok ancak halka hizmet Hakka hizmet düsturu ile yola çıkarak, yaşlı, bakıma muhtaç vatandaşlarımızın Nüfus Müdürlüğü ile olan işlerini evlerine gidip yapmaktan çok mutlu oluyorum. Mesai sonrası işlem sahibinin yakının durumu beyan etmesi sonrası gerekli evraklarımızı alıp, ilçe merkezi veya kırsal mahalleleri neresi olsa da fark etmiyor, gidip işlemini gerçekleştiriyor, hem de hayır dualarını almış oluyoruz."

Küçüktaş, ilçeye bağlı Kızık Mahallesi'nden 92 yaşındaki Fatma Kaya'nın nüfus kağıdının yenileme işlemini yerini getirmek için evine giderek, nüfus kağıdını yaşlı kadına teslim etti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196