Öne Çıkanlar Bilecik Valencia Basket Yolcu midibüsü Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin Şube Başkanı

Balıkesir'de kırsal mahalleler için "mobil sağlık tırı"

- Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur: - "Tüm cihazların olduğu dijital bir hastane, Balıkesir'in bin 130 mahallesini dolaşacağız, taramadan geçireceğiz insanlarımızı"

Balıkesir'de kırsal mahalleler için

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin "Balıkesir Büyük Aile Oluyor" projesi kapsamında İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne tahsis ettiği "mobil sağlık tırı" ile kırsal mahallelerde taramalar yapılacak.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, özel hazırlanan mobil sağlık tırı, içinde yer alacak teknolojik tıbbi cihazlarla "mobil dijital hastane" işlevi görecek.

Tam donanımlı mobil hastane olarak çalışacak mobil sağlık tırında, çeşitli kanser türleri için testler de yapılabilecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Balıkesir Büyük Aile Oluyor" projesinin son derece başarılı bir şekilde ilerlediğini belirtti.

Proje kapsamında paydaşların da katkısıyla ilçelerdeki bütün mahalle ve okulların tek tek tarandığını, sağlık taramalarının da itinalı bir şekilde yapıldığını ifade eden Uğur, şunları kaydetti:

"Mobil sağlık tırı, içinde röntgen ve diğer bütün modern cihazların bulunduğu mobil hastane. Türkiye'de ilk defa gerçekleştirdiğimiz 'Büyük Aile' projesi devlet-millet bütünlüğünü sağlayan bir proje. Bütün devlet kurumlarıyla, yerel yönetimleriyle sahaya iniyoruz, her şeye dokunuyoruz. Mobil sağlık tırımız geldi, içerisindeki cihazlar hazırlanıyor. Tüm cihazların olduğu dijital bir hastane, Balıkesir'in bin 130 mahallesini dolaşacağız, taramadan geçireceğiz insanlarımızı. Erken teşhis hayat kurtarıyor."Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196