Öne Çıkanlar CHPli belediye başkanları Futbol yardım tırı SÜPERLİG hz. musa

Ayvacık ve Ezine'ye yeni ilkokul müjdesi

- AK Parti Grup Başkanvekili Turan: "Yeni okullar, fiziki ve teknolojik imkanların artması, yükselen standartlar inanıyorum ki Çanakkale'mizin eğitim alanındaki başarısına da yansıyacak"

Ayvacık ve Ezine'ye yeni ilkokul müjdesi

ÇANAKKALE (AA) - Ayvacık ve Ezine ilçelerine yeni ilkokul yapılacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yaptığı açıklamada, her iki ilçenin artan nüfusla doğan ihtiyaçları doğrultusunda 12 derslikli birer ilkokul yapılması projesini Milli Eğitim Bakanlığının 2016 yatırım programına alındığını bildirdi.

Başkanvekili Turan, 4 bin 500 metrekare alana sahip, 12 derslikli ilkokul projesinde, 2 laboratuvar, beden eğitim ve çok amaçlı salon, müzik dersliği, çok amaçlı oda, rehberlik odaları, teknoloji tasarım atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, kantin ve kütüphanenin yer alacağını belirtti.

Turan, şunları kaydetti:

"Kısa sürede ihalesi yapılacak olan projeleri Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Özel İdaresi yürütecek. 14 yılda eğitimde yapmış olduğum devrim niteliğinde adımları okullarımızın standartlarını yükselterek, fiziki şartları iyileştirerek sürdürüyoruz. Mahallelerimizdeki artan nüfusla beraber ortaya çıkan okul ihtiyaçlarımızı bakanlık yetkililerine her fırsatta dile getiriyor, yatırım programına alınması için ısrarcı oluyoruz. Yeni okullar, fiziki ve teknolojik imkanların artması, yükselen standartlar inanıyorum ki, Çanakkale'mizin eğitim alanındaki başarısına da yansıyacak. Ayvacık ve Ezinemize hayırlı olsun."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196