Öne Çıkanlar Gümrük yetkilileri İsrail mani ABD spor

Avusturyalı zirai ilaç firmasından ETSO'ya ziyaret

Avusturyalı zirai ilaç firmasından ETSO'ya ziyaret

EDİRNE (AA) - Avusturyalı zirai ilaç firması yetkilileri, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nı (ETSO) ziyaret etti.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yürüttükleri çalışmalar hakkında ilaç firması yetkililerine bilgi verdi.

Firma yetkilisi Paul Freeman ise yenilikçi zirai ilaçlar, bitki besleme ürünleri, gübre üretimi ve tarımsal üretim çözümleri hakkında firmasının yaptığı çalışmaları anlattı.

Kırk yıl önce üretimi yapılan süper molekülün kozmetikten tarıma kadar her alanda kullanıldığını ifade eden Freeman, "Üç yıl önce bu süper molekülle tanıştık ve kullanım hakkını aldık. Dünyada tarım alanında kullanım hakkını almış tek firma olduk. Firma molekülü ileri teknoloji ile tarıma uyguluyor. Üç yıldır da bu alanda ilerleyerek üç farklı kıtada büyük bir pazara sahip olduk. Süper molekülden 70-80 çeşit gübre ve ilaç imal ettik. Bu molekülü kullanarak tarım da yaşanan ve çözümü bulunamayan hastalıkları iyileştirdik" diye konuştu.

Ziyarette, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Özay Öztürk, ETB Meclis Başkanı Fedai Canım, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Yusuf Yörük, Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin ile Trakya Birlik yetkilileri ve tarımda faaliyet gösteren firmalar yer aldı.


Anahtar Kelimeler:
AvusturyaZiyaretETSOYetkili

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196