Öne Çıkanlar spor Futbol ziyaret haber yalova

Ankara Cebeci Hastanesindeki silahlı kavga

- Balıkesir Eczacı Odası üyesi bir grup, meslektaşları olan 4 kişinin ölümüne yol açan silahlı saldırıyı kınadı

Ankara Cebeci Hastanesindeki silahlı kavga

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Eczacı Odası üyesi bir grup, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Fizik Tedavi Bölümünde meslektaşları olan 4 kişinin ölümüne yol açan silahlı saldırıyı kınadı.

Yeşilli Meydanı'nda bir araya gelen ve önlüklerine siyah kurdele takan eczacılar adına konuşan Balıkesir Eczacı Odası Başkanı Sertaç Özmen, Özler Kiriş, Hikmet Türk, Gürsu Ulaşan ve İlknur Yüce'nin hayatını kaybettiği olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Özmen, Ankara'da 4 meslektaşlarının hunharca katledildiğini ifade ederek "Meslektaşlarımızın, sadece devlet malını ve halk sağlığını korumak adına dekanlıkça açılan soruşturmada ifade verdikleri gerekçesiyle tehdit edilmişler, verdikleri dilekçe dekanlıkça ve savcılıkça ciddiye alınmamış, sonuçta 'Sizi kurşun manyağı yaparım' diyen, hastane içinde silah bulunduran ve silahı olduğu herkesçe bilinen bir teknisyen tarafından hayatlarına son verilmiştir." dedi.

Acılarının sonsuz olduğunu dile getiren Özmen, "Tehdit neden ciddiye alınmamıştır? O silahın hastane içerisinde bulundurulmasına neden müsaade edilmiştir? Bunlar cevaplandırılması gereken sorulardır. Bu olayda ihmali bulunan tüm görevlilerin, gerek Balıkesir Eczacı Odası ve gerekse Türk Eczacıları Birliği olarak peşini bırakmayacağız. Elimiz yakalarında olacaktır." diye konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196