Öne Çıkanlar Bursaspor Bilecik koyun hırsızlığı iddiası Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) hayatını

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, sahur programına katıldı

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, sahur programına katıldı

ÇANAKKALE (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Çan ilçesinde belediyenin düzenlediği sahur programına katıldı.

Çan Belediyesi'ne ait Termal Park'ta düzenlenen programda belediye başkanı Abdurrahman Kuzu ile vatandaşlarla sohbet eden Turan, daha sonra partililerle görüştü.

Ramazanın son gününde Çan'da sahur yapmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Turan, Çan'da yapılan çalışmaların her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi.

"Ramazan bizim için berekettir, dualaşmaktır, sadece garibanların hatırlandığı bir ay değildir." diyen Bülent Turan, "Zenginlerin de fakirlerin de kadınların da gençlerinde herkesin aynı sofra etrafında yek vücut olduğu farklı bir atmosfer farklı bir zaman dilimidir. Şu an en kritik zamanları yaşıyoruz şu günlerde. Türkiye’yi Suriye gibi, Irak gibi yapmak isteyenler dünyanın egemen güçteki oyunları Türkiye’ye biçtikleri rolleri gördüğümüzde ramazan etkinliği bize bir umut, heyecan veriyor çünkü her zaman söylüyoruz bu ülke yek vücut olmak durumunda beraber yol yürümek durumundayız Kürdüyle, Türküyle, Diyarbakırlı, Hakkarili, Çanakkale’siyle beraber olmak durumundayız." diye konuştu.

Son zamanlarda terör olaylarının arttığını anlatan Turan, bunun sadece Türkiye'de değil tüm dünyada olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Bizim kavgamız, savaşımız terör örgütüyle değil daha ötesinde Türkiye’ye karşı bir operasyon var bunun farkındasınız. Türkiye ne zaman bir adım atsa 'ben masadayım' dese, 'anlaşma yapıyorum, etrafımı genişletiyorum' dese, ayar çekme iddialarını ortaya koyuyorlar. Ama ne olursa olsun bu millet ayar çekmenin ne olduğunu bildiği için o ayarı kabul etmeyecek o ayarı biz çekeceğiz inşallah. Şu terör belasından hep beraber kurtulacağız. Terörün dini, dili ırkı olmaz. Mecliste 4 parti var PKK bir eylem yaptığı zaman 3 parti bir araya geliyor imza atıyor kınıyor birisi katılmıyor biliyorsunuz ama İstanbul’da eylem oluyor 4 parti imza atıyor bunun adı alçaklıktır terörün sana göre bana göre olanı olmaz terörse terördür. Allah korusun bomba patladığı zaman o bomba ayırıyor mu? Sen kadınsın, sen erkeksin diye ayırıyor mu? Patlayınca hepimiz bedel ödüyoruz. Bazı terör eylemlerine 3 partinin katılması bazısına 4 partinin katılması siyasi bir rezilliktir."

Anahtar Kelimeler:
çanakkale

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196