Öne Çıkanlar Bursaspor Bilecik koyun hırsızlığı iddiası Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) hayatını

AIESEC öğrencileri Karamürsel’de yemek dağıttı

AIESEC öğrencileri Karamürsel’de yemek dağıttı

KOCAELİ (AA) - AIESEC Programı ile Kocaeli'ne gelen yabancı öğrenciler, Karamürsel ilçesinde ihtiyaç sahiplerine yemek dağıttı.

İzmit ilçesi Yahya Kaptan Kızılay Şubesi'nde çalışmalarını sürdüren yabancı öğrenciler, Karamürsel Kızılay Şubesi Aş Evi'nde, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yemek ikram etti.

İzmit Yahya Kaptan Kızılay Şubesi Kan Kazanım Uzmanı Gülden Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sivil toplum kuruluşlarını geliştirmek, onlara insan kaynağı sağlamak, reklam ve pazarlama alanında yardım etmek, kendi ülkelerindeki yapılan çalışmaları Türkiye’de devamını sağlamak üzere kente Çin, Fas, Almanya, İsviçre, Mısır, Tunus’tan yabancı öğrencilerin geldiğini söyledi.

Ünal, 126 ülkede 700 den fazla şubede bulunan dünyanın en büyük gençlik organizasyonunun, 1956 yılından beri Türkiye’de, 20 yıldır da Kocaeli'de faaliyet gösterdiğini belirterek, "20 yıldır çeşitli sosyal sorumluluk projeleri üreterek lokaldeki insanların gelişimine katkı sağlamaya çalışmaktadır. Bu yıl 100'den fazla öğrenci getirildi. Çok çeşitli ülkelerden öğrencilerimiz bulunuyor." diye konuştu.

Sivil toplum kuruluşlarının finans, pazarlama, yapılandırılma gibi konularda yurt dışından gelen gönüllü stajyerler tarafından geliştirilmesini hedeflediklerini dile getiren Ünal, "Aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarının yaptığı projelere insan kaynağı desteği veriyor ve topluma pozitif bir katkı sağlamayı hedefliyoruz. Proje, 1 Ağustos'a kadar devam edecek." dedi.

Öğrenciler, Karamürsel Kızılay Şubesi Başkanı Yusuf Alemdar ile ihtiyaç sahiplerine yemek dağıttı.

Anahtar Kelimeler:
Kocaeli

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196