Öne Çıkanlar Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül yazılım kampı Bilecik trafik kazası Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü

ABD'de flaş iddia! Sessizlik bozuluyor mu?

ABD, Ukrayna krizi ile ilgili sessizliğini bozarak çözüm girişimlerine dahil olmaya karar verdi.” Bu iddia The Washington Times gazetesinden geldi.

ABD'de flaş iddia! Sessizlik bozuluyor mu?

The Washington Times gazetesi, Donald Trump yönetiminin, Ukrayna’nın doğusundaki Donbass bölgesinde yaşanan çatışmaların sonlandırılmasına yönelik Rusya ile müzakerelere başlama niyetinde olduğunu yazdı.

MÜZAKERELER İÇİN YENİ BİR İSİM

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın, konuyu Rusyalı mevkidaşı Sergey Lavrov ile ele aldığı belirtilen haberde, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, Ukrayna konusunda Rusya Başkan Yardımcısı Vladislav Surkov ile müzakereleri yürütmesi için yeni bir ismi atamaya hazırlandığı kaydedildi.

Trump yönetiminin Ukrayna konusunda Moskova ile anlaşma sağlayamaması halinde, “Putin’in gerçek niyetlerinin ortaya çıkacağı” savunulan haberde, “Bu durumda Trump’ın, Ukrayna hükümetini ve ordusunu destekleyerek, Rusya saldırganlığına aktif şekilde karşı koymaktan başka seçeneği kalmayacak” denildi.

Ukrayna’da 2014 yılında yaşanan Batı yanlısı ihtilal sonrası Kırım Rusya Federasyonu’na bağlanırken, ülkenin doğusunda Donetsk ve Lugansk bölgelerinde Rusya yanlısı “halk cumhuriyetleri” tek taraflı bağımsızlık ilan etmişti.

Belarus’un başkenti Minsk’te, 11-12 Şubat 2015 tarihinde, Ukrayna’nın doğusundaki çatışmaların çözümüne ilişkin Normandiya Dörtlüsü görüşmesi yapılmış ve Ukrayna’da barış ve ateşkesi öngören Minsk anlaşmasının uygulanmasına yönelik tedbirler belgesi imzalanmıştı. Ateşkes kararına rağmen bölgede çatışmalar hala devam ediyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196