Öne Çıkanlar akp Orkun Akman Şuayip Işıldak Şanlıurfa Şampiyonluk hedefi

74 yaşında "bahriyeli" oldu

-"Bahriyeli olmak" isteyen Gölcük Huzurevi sakinlerinden 74 yaşındaki Aziz Akarsu, deniz subayı üniforması giyerek "en büyük hayalini" gerçekleştirdi

74 yaşında

KOCAELİ (AA) - Gölcük Huzurevi sakinlerinden 74 yaşındaki Aziz Akarsu, deniz subayı üniforması giydi, TCG Turgutreis Fırkateyni gezdi.

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığının internet sitesinden yayımlanan bilgi notuna göre, Yaşlılar Haftası kapsamında 25 Mart 2016 tarihinde Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele ve Donanma Komutanlığında görevli personel ve ailelerinin iştirakiyle Gölcük Huzurevi ziyaret etti.

Ziyarette huzurevi sakinlerinden makine mühendisi 74 yaşındaki Aziz Akarsu, beyaz denizci üniformasını çok sevdiğini belirterek, "Bahriyeli olmak ve beyaz denizci üniforması giymek 50 senelik hayalimdir." ifadesini kullandı.

Bunun üzerine Donanma Komutanlığınca yapılan hazırlıkların ardından Akarsu, 19 Haziran Babalar Günü'nde Harp Filosu Komutanlığı bağlısı bir fırkateynde ağırlandı.

Beyaz deniz subayı üniforması giyen Akarsu, Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Ayhan Bay ev sahipliğinde, Poyraz Limanı'nda bulunan Deniz Kurmay Yarbay M. Savaş Bilican Komutası'ndaki TCG Turgutreis Fırkateyni gezdi.

Geminin imkan ve kabiliyetleri hakkında bilgi verilen Akarsu, gemide yaşam duygusunu, kısa bir süreliğine de olsa hissetti.

Akarsu, çok mutlu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Makine mühendisiyim, huzur evine ziyarete gelen Donanma Komutanıma, 'Bahriyeli olmak ve beyaz denizci üniforması giymeyi çok istedim, tam 50 senelik hayalimdi, hatta öyle ki o elbise kefenim olsun, kabrime bile koysunlar bu kadar seviyorum' demiştim. 74 yaşında, hayalim gerçekleşti, çok mutlu oldum. Bana bu mutlu günü yaşatan komutanlarıma, subay, astsubaylarıma, erbaş ve erlere kadar herkese, tüm personele buradan sonsuz teşekkür ederim. Huzur evi yaşlısı olarak beni onurlandırdınız."

Anahtar Kelimeler:
KocaeliBahriye

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196