Öne Çıkanlar akp Şuayip Işıldak Orkun Akman Şanlıurfa Şampiyonluk hedefi

12. Altın Çınar Festivali

- Festivalde Ferhat Göçer, Gökçe, Zakkum gibi ünlü isimler sahne alacak

12. Altın Çınar Festivali

YALOVA (AA) - Çınarcık ilçesinde geçtiğimiz yıllarda düzenlenen ancak son yıllarda çeşitli nedenlerle yapılmayan Altın Çınar Festivali bu yıl yeniden yapılacak.

Yarın akşam başlayacak ve 17 Temmuz'a kadar sürecek festivalde Ferhat Göçer, Gökçe, Zakkum gibi ünlü isimler sahne alacak.

Bu yılki festival, 14 Temmuz'da kortej yürüyüşüyle başlayacak. Aynı anda Çınarcık Limanı'ndan kalkan balıkçı tekneleri deniz yoluyla Cumhuriyet Meydanı önüne gelerek festivalin başlangıcını müjdeleyecek.

Bir erkek ve bir kız çocuğunun taşıdığı meşalelerle de festival ateşi yanmaya başlayacak. Festivalin ilk günü yurt dışından gelen halk oyunu ekipleri gösterilerle yapacak.

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, dolu dolu bir program hazırladıklarını kaydetti.

4 gün boyunca Çınarcıklılara unutulmaz bir festival yaşatacaklarını belirten Kurt, festivalin geçtiğimiz yıllarda düzenlenmediğini belirten Kurt, "Biz göreve geldikten sonra bu festivalin yeniden hayat bulması için düğmeye bastık. Aslında geçtiğimiz sene düzenleyecektik ancak terör ve benzeri yaşanan acı olaylar nedeniyle festivalimizi iptal etmiştik. Tüm Çınarcıklıları ve Yalovalıları festivalimize bekliyorum." diye konuştu.

Festival kapsamında sünnet şenliği de yapılacak. Festivale Hababam Sınıfı’nın efsanevi oyuncuları da katılacak. Bunun yanı sıra geleneksel el sanatları, ebru, boynuz tasarım ve hat sanatlarının yer alacağı stantlar da festival boyunca açık olacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196