Öne Çıkanlar 112 ambulans Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Eğlence mekanları şehit ailesine destek Ford Otosan

Türkiye ekonomisene büyük katkısı olan Ermenek'te ki kömürden vazgeçiyor

Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden ocağından çıkarılan ve ülke ekonomisine büyük katkısı olan kömür çıkarma işleminden iş kazaları sebebiyle vaz geçilebilir.

Türkiye ekonomisene büyük katkısı olan Ermenek'te ki kömürden vazgeçiyor

Türkiye'de yaşanan iş kazaları sebebiyle yetkililer önüne geçmek için bir adım daha atıyor. Özellikle maden ocaklarında yaşanan kazalar sebebiyle son zamanlarda bir çok kişiyi ülke olarak toprağa verdik. En son Ermenek'te yaşanan maden kazası ile ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız önemli bir açıklamada bulundu. Ermenek'ten çıkarılan kömürün ülkeye büyük katkısı olduğu bilinsede işçilerimizin canı daha kıymetli diyen Bakan Yıldız gerekirse maden ocağını kapatırız dedi.

 Bakan Yıldız, maden faciasının meydana geldiği Ermenek'in, ekonomi ve ticaretin maden sahalarından elde edilen gelirle sağlandığını, ancak bakanlık olarak gerekirse oradaki kömürden vazgeçebileceklerini belirtti.

Bakan Yıldız, şöyle konuştu:''Çalışma Bakanlığımızın yaptığı çok güzel çalışmalar var ve kanunlaştırılmak üzerede bakanlar kuruluna sunuldu. Ondan sonra da meclisten geçecek. Biz işçi sağlığına uymayan yerlerin kapatılmasından yanayız. Biliyorum Ermenek’in ticareti, özellikle maden sahalarından gelen gelirlerle beraber orada ticaret ve ekonomi oluşuyor. Ama hiçbir işçi kardeşimizin canı, hiçbir işçi kardeşimizin gördüğü zarar, bizim kömürümüzden daha değersiz değil. Tam tersi daha da değerli. Eğer işçi sağlığı ve iş güvenliğine uyulmayacaksa biz Enerji Bakanlığı olarak oradaki kömürümüzden vazgeçmeye hazırız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196