Öne Çıkanlar Akreditasyon Eğitim Semineri ameliyattan Alev Volkan Şen i cinayet

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İriş:

-"Tarım, çok stratejik ve önceliği olan bir sahadır. Eğer sağlıklı, gerçekçi orta ve uzun vadeli planlar yapılmazsa tarım da darbe alır, istenen gelişme sağlanamaz"

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İriş:

EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, tarımın çok stratejik ve önceliği olan bir saha olduğunu belirterek, "Eğer sağlıklı, gerçekçi orta ve uzun vadeli planlar yapılmazsa tarım da darbe alır, istenen gelişme sağlanamaz." dedi.

İriş, partisinin Edirne İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda, çiftçinin buğday hasadı döneminde olduğunu söyledi.

Edirne, Trakya ve Türkiye'deki çiftçilerin emeğinin karşılığını almak için tarlada alın teri döktüğünü belirten İriş, "Üretim ekonominin gücüdür. Çalışan, üreten ve ülke için katma değer oluşturanlar kıymetlidir, değerlidir. Tarım, çok stratejik ve önceliği olan bir sahadır. Eğer sağlıklı, gerçekçi orta ve uzun vadeli planlar yapılmazsa, her şeyde olduğu gibi tarım da darbe alır, istenen gelişme sağlanamaz." şeklinde konuştu.

Hasat mevsiminin çiftçi için bir bayram olduğunu aktaran İriş, şunları kaydetti:

"Bugün ziraat odaları, çiftçi kuruluşları bir kilogram buğday için yaklaşık 90 kuruş maliyet çıkarmaktadırlar. 20-25 günden beri ticaret borsasında işlem gören buğday fiyatlarının ortalaması 83 kuruştur. Bakanlığın müdahale fiyatı ise 91 kuruştur. 10-15 yıldan beri buğdayı, maliyetinin altında satmak zorunda kalan üreticimiz, birkaç kuruşluk artıştan bile ne kadar mutlu olmuştu. Hasat mevsimi arifesinde Tarım Bakanı, '2 gün içinde fiyatları açıklayacağız' dedi. Ama 15 günü aşan bir süre açıklama yapılmadı. Darda olan, özellikle küçük çiftçimiz de elindeki ürünü zararına satmak zorunda kaldı. Ezilen yine üreticimiz oldu. Eğer fiyatlar zamanında açıklansaydı, üreticilerimiz zarar etmeyecekti."

Anahtar Kelimeler:
çiftçiHasatBuğday

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196