Öne Çıkanlar spor mani Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül çanakkale İhale

"Restoran uçak"ta son rötuşlar

- Balıkesir'de bir girişimci tarafından satın alınan uçağın restoran ve düğün salonuna dönüştürülmesi çalışmalarında son aşamaya gelindi - 400 kişi kapasitesine sahip olan ve kanatlarında balkon, teras gibi bölümler bulunan uçağın haziranın ilk haftasında hizmete alınması hedefleniyor

BALIKESİR (AA) - Türk Hava Yolları (THY) tarafından uzun yıllar seferlerde kullanıldıktan sonra uçuş ömrünü tamamlayan ve 7 tıra yüklenerek Balıkesir'in Burhaniye ilçesine getirilen Airbus A340 tipi yolcu uçağının, restoran ve düğün salonu niteliğiyle haziran ayının ilk haftasında açılması planlanıyor.

Restoran uçak projesinin sahibi Ali Akbulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kocaseyit Havalimanı karşısındaki alanda uçağın parçalarını birleştirip restorana dönüştürme çalışmalarının yaklaşık üç aydır sürdüğünü söyledi.

Uzun süredir hayalini kurduğu restoran uçak projesini yoğun çalışmaların ardından faaliyete geçirmek üzere olduklarını belirten Akbulut, "İnşallah haziranın ilk haftasında milletimizin, halkımızın hizmetine sunacağız." dedi.

Uçağın montajının iki ay sürdüğünü aktaran Akbulut, daha sonra iç dizayna geçildiğini dile getirdi.

Akbulut, iç dizayn işlerinin son aşamasına geldiklerini ifade etti.

Restoran uçağın özelliklerine ilişkin bilgi veren Akbulut, "Uçakta 400 kişi aynı anda oturabilecek. Kanatlarında da balkon, teras gibi bölümler olacak. Onar masalık bölümlerde her bir kanatta 40 kişi oturabilecek. Uçağın altında düğün salonu olacak." diye konuştu.

Akbulut, uçağa vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

Çalışmaları takip edenler olduğunu anlatan Akbulut, "Gerek yöre halkı olsun gerekse yol üzerinde bulunduğu için gelen geçen yolcular olsun ilgi çok yoğun. İyi bir tepki aldığımı da düşünüyorum. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

- Kanatlar terasa dönüştürüldü

Beton zemine konuşlandırılan yolcu uçağı, iki kat olarak tasarlandı.

Uçağın iki bölüme ayrılan alt katının bir tarafında tuvaletler, diğer tarafında ise mutfak bulunacak.

Ayrıca, uçağın her iki kanadı da teras haline getirilerek 10 bir kanada, 10 diğer kanada olmak üzere 20 masada 80 kişi aynı anda yemek yiyebilecek.

Restoran uçağın yanında aqua park ve yüzme havuzu da inşa edilmesi planlanıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196