Öne Çıkanlar Figen Yüksekdağ köylü kırmızı ışık baskını kar yağışı

Konut yatırımı için uygun zamanı bekleyin

Türkiye'de fiyatınını 200 kira bedelini geçen bir konutun yatırımına temkinli yaklaşılması gerekiyor.

Konut yatırımı için uygun zamanı bekleyin
Konut fiyatları en çok Türkiye'de artıyor. Konut yatırımı yaparken döviz ve enflasyonu da göz ardı etmemek gerekiyor.

KONUT YATIRIMI YAPANLAR UZUN VADEDE ZARAR ETMİYOR

Türkiye'de konut fiyatlarının artmasının birçok nedeni var. Suriyelilerden tutun, yık‐yap şeklinde devam eden kentsel dönüşüme, inşaat ve arsa maliyetlerinden, yatırıma, lüks ev talebinden inşaat malzeme fiyat artışına kadar herşey konut fiyatlarını etkiliyor.
Konuta yatırım yapanlar uzun vadede zarar etmiyor. Ancak kısa ve orta vadede tam aksine zarar etme olasılığının daha yüksek olduğu belirtiliyor. Murat Muratoğlu'nun bugünkü yazısında, fiyatının 200 kira bedelini geçen bir konutun yatırımına temkinli yaklaşılması gerektiği vurgulanıyor.

"DOĞRU ZAMANLAMA ÖNEMLİ"

Muratoğlu, "Suni olarak yönlendirilen piyasaların kötü getirileri nedeniyle finansal birikimlerini konuta yönlendiren geniş bir kesim söz konusu… Doğru yer, doğru zamanlama, doğru fiyatlama çok önemli…Son tahlilde eğer ev yatırım için değil de ihtiyaç için alınıyorsa söylenebilecek fazla bir şey yok! Şu kısa hayatta yaşam kalitenizi ne kadar erken artırırsanız o kadar iyi… Eğer yatırım için satın alıyorsanız sanki bu aralar çok da zamanı değil… Yatırım anlayışı değiştiğinde konuta talep kısılacaktır. Fiyatları düştüğü halde alıcı bulamayan yatırımlardan para kazanılamayacaktır. Bugünlerde de arz fazla, talep yetersiz… Daha uygun günler gelecektir." diyerek konut alımına bakışını ortaya koyuyor ve yatırımcıları uyarıyor.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196