Öne Çıkanlar Futbol jandarma Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Silivri ziyaret

Ford İş Sağlığı ve Güvenliği Ödül Töreni

- Ford Otosan, Ford Motor Company'nin geleneksel İş Sağlığı ve Güvenliği Ödül organizasyonunda üç ayrı dalda ödül kazandı - Ford Otosan Genel Müdürü Yenigün: - "Liderlik sadece ihracatta, satışlarda liderlik değil, çalıştığımız ortamın en mükemmel hale gelmesi, çalışanlarımızın bizlerle bağlılık hissi işte onların sonucunda gelen başarı"

Ford İş Sağlığı ve Güvenliği Ödül Töreni

KOCAELİ (AA) - Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, "Liderlik sadece ihracatta, satışlarda liderlik değil, çalıştığımız ortamın en mükemmel hale gelmesi, çalışanlarımızın bizlerle bağlılık hissi işte onların sonucunda gelen başarı." dedi.

Ford Motor Company tarafından düzenlenen geleneksel İş Sağlığı ve Güvenliği Ödül organizasyonunda Ford Otosan, Yeniköy fabrikası çalışanlarının, iş güvenliğine dikkati çekmek için çalışanların çocuklarıyla çektiği filmle Global Birincilik Ödülü, Gölcük fabrikasında uygulanan "Enerji Kontrolü-Güç Kilitleme Eğitiminde Yeni Yaklaşım" çalışmalarıyla Avrupa Birincilik Ödülü, Ford işçilerinin servis aracıyla işe gelirken rastladıkları trafik kazasına müdahalesiyle de Hayat Kurtarma Ödülü'ne layık görüldü.

Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezinde düzenlenen törende konuşan Yenigün, Ford Otosan'ın geçen yılın ihracat şampiyonu olduğunu hatırlattı.

Bunun önemli bir başarı olduğunu ifade eden Yenigün, eskiden ihracatta Tüpraş'ın arkasında yer aldıklarını anımsattı.

Yenigün, yükselişlerinin sürmesiyle geçen yıl ihracatta "1" numara olduklarını dile getirerek, "Bu sizlerin sayesinde, özverili, değerli, kaliteli çalışmalarınız sayesinde olan bir başarı ancak bu başarı tek başına çok bir şey ifade etmiyor. Bu başarı, gelir ve geçer. Bunu sürekli kılmak için son ürünü üretmek konusunda yaptığımız çalışmaların dışında yaptığımız çalışmalar, bunlar bir o kadar daha değerli. Bunlar kalite, sosyal sorumluluk, iş güvenliği çalışmaları olabilir." diye konuştu.

İş güvenliğinin yapılan çalışmalar arasında üst sıralarda yer aldığını anlatan Yenigün, ödül alan projelerden birinin dünyadaki bütün Ford şirketleri arasında en çok takdiri görerek birinci olduğunu söyledi.

Yenigün, şöyle devam etti:

"İşverenler olarak hepimizin, 10 bin 500 kişinin iş yerinde çalışırken, yemek yerken hatta evimize giderken dahil emniyetli bir şekilde ailelerimize kavuşmamız için her gün yoğun çalışmalar sarf ediyoruz. Bugün global ödülünü vereceğimiz çalışma, bunun güzel bir örneği. Sizler düşündünüz, hayata geçirdiniz. Hatta merak etmiştim yönetmenliğini kimin yaptığını, o da bizim arkadaşımız. Müzik seçimi, oyuncular çalışanlarımızın çocukları gerçekten çok önemli. Bu değer üzerine değer katan çalışma da dünyanın neresinde olursa olsun kabul görüyor.

Diğer 2 ödülümüzden biri, şirketin dışında olan bir trafik kazasına çalışanların servislerinde giderken durup müdahale etmeleri.

İş güvenliği ekibimizce de alınan bir ödülümüz var. Bunlar devam ettiği sürece Ford Otosan'ın her açıdan başarısı ve liderliği devam edecek. Liderlik sadece ihracatta, satışlarda liderlik değil, çalıştığımız ortamın en mükemmel hale gelmesi, çalışanlarımızın bizlerle bağlılık hissi işte onların sonucunda gelen başarı."

"Sen Varsan Başarı Bizim" sloganından da katılımcılara bahseden Yenigün, her şeyi çalışanlarla oluşturduklarını söyledi.

- "Böylesi başarılar uluslararası alanda Türkiye'nin gücünün temsilcisi olacak"

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da Ford Otosan'ın Türkiye'nin ihracata dayalı büyümesinde amiral gemi olduğunu belirterek, şirketin iş güvenliğine ve sosyal barış içinde işçi-işveren ilişkisine önem verdiğini kaydetti.

Elde edilen başarının böyle oluştuğunu vurgulayan Güzeloğlu, aidiyet hissi olmadığında o işin eksik kaldığını bildirdi.

Güzeloğlu, Türkiye'nin insani değerler zenginliğinin yeni dönemde ortaya koyacak çok şeyi olduğunu dile getirerek, "Kendimize güveneceğiz, ülkemize güveneceğiz ve dünya çapında üretim ve iddiamızı sürdüreceğiz. Global düşüneceğiz, uluslararası bütünsellik açısından bütün meseleleri değerlendireceğiz ama kendimize özel değerlerle de bunu zenginleştireceğiz. Tıpkı burada olduğu gibi. Üretim kalitesini, üretime dayalı teknolojik gelişimi, belki iş barışı, sosyal ortamın iyileştirilmesi ve işçi-işveren bütünleşmesinde de böylesi başarılarla uluslararası alanda Türk insanının Türkiye'nin gücünün temsilcisi olacağız." diye konuştu.

- "Bu ödüller kimseyi şaşırtmamalı"

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yücel Yücel ise haklarını kendilerine emanet eden çalışanlar için mücadele ettiklerini aktararak, işini bitiren işçinin evine kazasız dönmesinin kendileri için en büyük ödül olduğunu söyledi.

İş sağlığı ve güvenliği ödülünün kendileri için en büyüğü olduğunu belirten Yücel, "Bu ödüller benim için sürpriz olmadı. Ford Otosan'da görevini en iyi şekilde yerine getiren insanlar var. İşçisiyle sendikası ve işvereniyle herkes üzerine düşeni layıkıyla yapmaya çalışıyor. Bunun için Ford Otosan'ın aldığı bu ödül kimseyi şaşırtmamalı." dedi.

Konuşmaların ardından Güzeloğlu, Yenigün, Yücel ve protokol üyeleri, Global Birincilik, Avrupa Birinciliği ve Hayat Kurtarma ödüllerini sahiplerine verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196