Öne Çıkanlar Akreditasyon Eğitim Semineri ameliyattan Alev Volkan Şen i cinayet

Bir hamburger 506 lira

Ekonomik kriz ve hiperenflasyon ile boğuşan Venezüella’da bir hamburgerin 170, gecelik otel ücretinin ise 7 bin dolara çıktı.

Bir hamburger 506 lira
Venezüella’daki ekonomik kriz ve hiperenflasyon hayatı altüst etti. Bir hamburger bin 700 Venezüella Bolivarı’na (170 dolar) satılırken, bir otelde gecelik ücret 7 bin ABD Doları oldu. Kuraklık, siyasi çatışmalar ve enerji kriziyle boğuşan ülkede temel besin ve temizlik maddeleri haricinde mallar satan dükkânlar ise haftalardır iş yapmıyor. Bazı ürünleri satın almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturuyor. Örneğin diş macunu gibi ürünleri almak isteyenler bazen bunlara 100 katı fazlı ücret ödemek zorunda kalıyor. İşletmeler faiz oranları nedeniyle alışverişlerde kredi kartı kabul etmiyor. Halk bir yandan da günde 18 saati bulan elektrik kesintileriyle boğuşuyor, kamu görevlileri iki gün çalışıyor.

Venezüella’da fiyatı fahiş rakamlara ulaşan hamburger Avrupa’da ortalama 3 dolar.

COCA-COLA ÜLKEDE ÜRETİMİ DURDURDU

Venezüella’a faaliyet gösteren Coca-Cola FEMSA’nın şeker sıkıntısı nedeniyle ülkedeki tüm üretim faaliyetlerini durdurduğu bildirildi. Şirket, ülkedeki merkezi ofisin kapatıldığını, ancak tamamen çekilmeyeceklerini duyurdu. Ülkenin en büyük yiyecek ve içecek üreticisi Polar Group da, bir süre önce bira ve diğer malt içeren içeceklerin üretimini durdurduğunu açıklamıştı. Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, şirketlerin istikrarsızlık yaratmaya çalışan muhalefete yardım ettiğini ve kapanan fabrikalara el konacağını belirtmişti. Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196