Öne Çıkanlar Futbol CHPli belediye başkanları Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık yardım tırı hz. musa

Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez:

-"Buğdayda verimlilik arttı. Fiyatlar, ticaret borsamızın da katkılarıyla daha iyi değerlendiriliyor. "

Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez:

BALIKESİR (AA) - Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, bölgelerinde buğdayda verimliliğin arttığını bunun da kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Dönmez, odada düzenlediği basın toplantısında, bu yıl hububatın yüzde 15-20 civarında veriminin artmasının yüzlerini güldürdüğünü bildirdi.

Hem verimin hem de kalitenin yüksekliğinden bahseden Dönmez, "Buğdayda verimlilik arttı. Fiyatlar, ticaret borsamızın da katkılarıyla daha iyi değerlendiriliyor. Beklentimiz daha yüksekti ama verimin yüksekliği yüzümüzü güldürdü. Bizim üreticimizin beklentisi daha yüksek ama bu yıl da verimle beraber üretici açığını giderebilir." dedi.

Dönmez, verimliliğin hava şartlarına bağlı olduğunun altını çizerek, ‘’Bunun yanı sıra üretici de bilinçlendi. Bölgemizde yüzde 80-90 bilinçli üretici var. İlaçlarını, gübrelerini artık zamanında atıyor. Kısacası tarlasına iyi bakıyor. Toprak Mahsulleri Ofisi de randevulu sistemle alım yapıyor. Üreticilerimiz buradan randevu ile faydalanabilir. Ofisin alım fiyatları daha yüksek." diye konuştu.


Anahtar Kelimeler:
Ziraat

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196