Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos Futbol çanakkale

"Alo"nun ücreti yükseldi... Yarından itibaren uygulanacak...

Dünyada milyarlarca insan cep telefonu kullanıcısı. Türkiye'de ise cep telefonu oldukça yaygın. Bazı bireylerin birden fazla cep telefonu var. Cep telefonu kullanıcılarını üzücü bir haber var. Bu kararla cep telefonu operatörleri kullanıcıları şoke etti.Mobil yurtiçi arama ücretlerine tanınan istisna zamanı yarın sona erecek. Fiyat tavanı % beş .4 yükselecek.Yarından itibaren tüm cep telefonu operatörleri...

 Önceleri bir lüks ve zenginlik belirtisi olarak algılanan cep telefonu günümüzde bir ihtiyaç haline geldi. En çok gençler arasında yaygın olarak kullanılan cep telefonları kullanıcılarını üzecek. Türkiye'demilyonlarca kişinin dünyada ise milyarlarca kişinin kullandığı cep telefonu operatör şirketlerinden kullacıları yıkacak bir haber... Operatöler açıkladı yarından itibaren... haberin devamında...

 Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU), mobil haberleşme tarifesinde, Avea, Turkcell TCELL ve Vodafone’dan sabit hem de ve sabit hattan mobil ağlara yurt içi arama fiyatlarında tanıdığı kural dışı vakiti yarın biterken; yeni tarife tavan fiyatın % beş .4 artmasına olanak verecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK), mobil haberleşme tarifesinde, Avea, Turkcell TCELL ve Vodafone'dan sabit hatta ve sabit hattan mobil şebekelere yurtiçi arama ücretlerinde tanıdığı istisna süresi yarın sona ererken; yeni tarife tavan ücretin yüzde 5.4 artmasına imkan verecek.

BTK, 26 Mart'ta aldığı kurul kararıyla, mobil elektronik haberleşme hizmetleri azami ücret tarifesini belirlemiş; mobil şebekelerden sabit şebekelere ve mobil şebekelerden mobil şebekelere yurtiçi arama ücretlerinin 1 Temmuz 2014'e kadar bir önceki azami ücret olan dakika başına 43.89 kuruş olarak uygulanmasına karar vermişti.

Bu sürenin dolmasıyla yarından itibaren söz konusu tavan fiyat dakika başına 46.25 kuruş olacak. Analistler, mobil haberleşme şirketlerinin kampanyalar aracılığıyla uyguladıkları en yüksek ücretlerin, belirlenen tavan ücretin altında olması sebebiyle, kararın sektör üzerinde önemli bir etki göstermesini beklemiyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196