Öne Çıkanlar Murat Ilgaz magazin Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül Bilecik fed

Sular çekildi toplu mezar ortaya çıktı!

Irak'ın Musul kentinde hayrete düşüren bir olay ile karşı karşıya kalındı. Irak'ın Musul kentinde yağan yağmur sonucunda biriken sel suları çekilmeye başladı. Suların çekilmesiyle yaklaşık 60 ceset ortaya çıktı. Ortaya çıkan toplu mezar ürkütücü bir görüntüye sebep oldu

Sular çekildi toplu mezar ortaya çıktı!

 Irak'ta sel suları çekilince toplu mezar ortaya çıktı. Toplu mezarın yakında ki hapishanede yatan mahkumlara ait oldupu düşünülüyor. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Eski Musul bölgesinde 2 gündür devam eden şiddetli yağışla oluşan sel sularının çekilmesiyle 60 cesedin bulunduğu toplu mezar açığa çıktı. Cesetlerin, Baduş Hapishanesi yakınında bulunduğu ve üzerlerinde mahkum elbisesi olduğu belirtildi.

Bölgenin, IŞİD'in kontrolünde olması sebebiyle cesetlerin yakınlarına ulaştırılması mümkün olmadığı için bölge sakinlerinin defin işlemlerini yaptığı ileri sürüldü. Ölenlerin, Şiilerin yoğunlukta yaşadığı güney illerinden olduğu, bu nedenle toplu mezarın Şii mahkumlara ait olabileceği savunuldu.
Musul'un, IŞİD'in eline geçtiği 10 Haziran'da ülkenin en büyük hapishanelerinden biri olan Baduş'tan 3 binden fazla mahkumun firar ettiği, Şii mahkumların ise IŞİD tarafından alıkonulduğu ileri sürülmüştü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196