Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos Futbol çanakkale

Olmaz demeyin! ABD'li genç kız IŞİD militanına aşık oldu

Irak terör örgütü IŞİD, korku ve katliam yaymaya devam ediyor. IŞİD, yaptığı katliam ve işkence yetmezmiş gibi şimdi de genç kızlara tuzak kurmaya başladı. Amerika'da 19 yaşındaki genç kız, Suriye'de savaşan IŞİD militanına aşık oldu. Amerikalı kızın IŞİD militanına aşık olması, aşkın hiçbir engel tanımadığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Olmaz demeyin! ABD'li genç kız IŞİD militanına aşık oldu

 Olmaz demeyin. 19 yaşındaki Amerikalı genç kız, Irak'ta katliam yapan IŞİD militanına aşık oldu. IŞİD terörö örgütü, katliam yapmaya devam ederken, bir taraftan da gençç kızlara tuzak kuruyor. 19 yaşındaki genç kız IŞİD militanına aşık oldu.

Amerika'da 19 yaşındaki genç kız, Suriye'de savaşan Irak Şam Örgütü IŞİD militanına aşık oldu. Genç kız aşkı için Türkiye üzerinden Suriye'ye gitmeye hazırlanırken Amerika Federal Soruşturma Bürosu FBI tarafından gözaltına alındı.

Amerika'nin Denver kentinde yaşayan 19 yaşındaki Shannon Maureen Conley, internet üzerinden Suriye'de savaşan bir Irak Şam Örgütü IŞİD militanıyla tanıştı. Irak Şam Örgütü IŞİD militanına aşık olan genç kız, Almanya ve Türkiye üzerinden Suriye'ye geçmek için hazırlık yaptı. Suriye'ye gitmek için yola çıkan genç kız 8 Nisan'da Denver Uluslararası Havaalanı'nda Amerika Federal Soruşturma Bürosu FBI ajanları tarafından gözaltına alındı. Amerika Federal Soruşturma Bürosu FBI tarafından gözaltına alınan Conley terör örgütü Irak Şam Örgütü IŞİD'a maddi destek sağlamaya teşebbüsle suçlandı. Diplomalı hemşire lisansı bulunan Shannon Maureen Conley internet üzerinden tanıştığı ve kendisiyle evlenmek isteyen Irak Şam Örgütü IŞİD militanının yanına gitmek için Almanya üzerinden Adana'ya gelecekti. Buradan da siyah yoluyla Suriye'ye geçecekti. Genç kızın ailesi, Amerika Federal Soruşturma Bürosu FBI'ya yaptığı açıklamada kızlarının evlenmek istediği kişinin 32 yaşında Tunuslu bir Irak Şam Örgütü IŞİD militanı olduğunu dedi. 32 yaşındaki Tunuslu militanın, hemşire olan Conley'yi yaralanan Irak Şam Örgütü IŞİD militanlarına yardım etmek için ikna ettiği belirtildi. Gözaltı sonrası anlatım veren 19 yaşındaki genç kız, Irak Şam Örgütü IŞİD'in yasadığı bir teşkilat olduğunu bildiğini, tutuklanma ihtimalinin bulunduğunu bu nedenle bir daha Amerika'ye arka dönmemek üzere yola çıktığını dedi. İfadesinde savaşa karşı olduğunu belirten Conley, "Eğer cenk zorunluluksa o vakit evet savaşırım. Bunu isteyerek yapmasam da savaşırım'' diye söyledi. Amerika'li yetkililer, 19 yaşındaki Shannon Conley'nin askeri eğitim almak için geçtiğimiz Aralık ayında Amerika ordusuna yazılma girişiminde bulunduğunu da belirtti. Amerika'li yetkililer, Conley'nin Suriye'ye gitmesini engellemek için genç kızın ailesiyle de işbirliği yaptı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196