Öne Çıkanlar görevden Onsekiz tekne Dresden sıcakları

Kur'anı yere atan ADB'liye jet cevap

Amerika'lı eski asker Ben Smith'in İslam ve Kur'an-ı Kerim'e yapmış olduğu saygısız davranış Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar tarafından nefretle kınandı. Bayratutar tarafından yapılan yazılı açıklamada kınama yine Kur'an diliyle oldu.

Kur'anı yere atan ADB'liye jet cevap
Mehmet Bayraktutar, yaptığı yazılı açıklamada, Ben Smith'in, Çay Partisi'nin bir toplantısında yaptığı konuşma sırasında İslam'a hakaret edip, elindeki Kur'an-ı Kerim'e saygısızlıkta bulunduğunu belirterek, "Smith'in yapmış olduğu bu hakaret bozulmuş Hristiyan düşüncelerinin şiddete dönüşmüş şeklidir." dedi.

"TERBİYESİZLİĞİ KURAN DİLİYLE CEVAPLADI"

Söz konusu çirkin davranışın Kuran-ı Kerim'deki; kardeşlik, İslam temalarındaki birlik olma ruhundan çekinenlerin, dağılmaya başlayan birlikteliklerine karşı İslam'ı bir tehdit olarak görmekten kaynaklandığına işaret eden Bayraktutar, bu yapılan terbiyesizliği Kuran-ı Kerim diliyle anlatmayı uygun ve yerinde bulduğunu söyledi.

"Kuran-ı Kerim Hz. Muhammed'e (sav) vahiy yoluyla Arapça indirilen: Allah'tan geldiği, ezberden veya yazılı olarak aynıyla intikal ettiği konusunda şüphe bulunmayan, Müslümanca yaşamak isteyenler için hayat kılavuzu olan ilahi bir kitaptır." vurgusunu yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı, şunları kaydetti:
"Kuran-ı Kerim'de, 'De ki: Ey Kitap ehli! Sadece Allah'a, bize indirilene ve daha önce indirilmiş olan (ilahi kitap)lara inanmadığınızdan ve çoğunuz da fasıklar olmasından ötürü bizden hoşlanmıyorsunuz' ayetinde olduğu gibi, bir fasıkın ya da fasıkların bu terbiyesizce, alçakça tutumları karşısında yine Kuran- Kerim de çok yerinde konu edinmiş ayetler bulunmakta, bakın bu fasıklara 15 asır önce ne söylenmiş; 'De ki: Ey Kafirler, tapmam o taptığınıza ! Siz de benim kulluk ettiğime tapanlardan değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim bana.' şeklinde yer verilmiştir. İslam gibi şerefli bir dine mensup olamayanlara Yüce Yaradan'ın (cc) iman nasip etmesini diliyorum."

"KURAN-I KERİM YÜCE YARADAN'IN KORUMASI ALTINDADIR"

Şiddetin, hakaretin, insanca tutumların dışında gelişen bütün devinimlerin imansızlıktan kaynaklandığını söyleyen Mehmet Bayraktutar ,"İslam inancımız hiçbir kitap ehline hakaret etmeye müsaade etmez. Hatta putpereste dahi, zira o da belki döner senin dinine hakaret eder düşüncesi hakimdir. Bozulmuş Hristiyan zihniyetinin hiçbir zaman dostane tavır takınmayacağını Kuran-ı Kerim'in şu ayetinde görüyoruz; 'Ey inananlar! Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin, onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da ondandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez.' Kuran-ı Kerim'in Yüce Yaradan'ın (cc) koruması altında olduğuna inanan her insan iyi bilir. Bu insanlık dışı hakareti kınıyor, dünya Müslümanlarını rencide eden bu hadiseyi nefretle lanetliyoruz." açıklamasında bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196