Öne Çıkanlar 112 ambulans Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Eğlence mekanları şehit ailesine destek Ford Otosan

Kobani'ye giden Peşmergeler geri dönüyor!

Işid terör örgütünün Kobani'de yaptığı eylemler sonucu bölgeye giden Peşmerge güçleri hakkında şok iddia ortaya atıldı. peşmergeler geri dönüyor ama...

Kobani'ye giden Peşmergeler geri dönüyor!

Işid terör örgütünün Kobani'de yaptığı eylemler sonucu bölgeye giden Peşmerge güçleri hakkında şok iddia ortaya atıldı. peşmergeler geri dönüyor ama onların yerine başka bir grubun geçeceği söyleniyor. Yani Peşmerge başka bir grupla yer değiştirecek. Türkiye üzerinden Kobani'ye giden 150 kişiden oluşan Peşmerge güçleri bölgede kürt güçlerinin hakim olmasında büyük etkisi oldu. Şimdi o grup geri dönecek yerine başka bir grup geçecek iddiaları ortaya atıldı.

 Kobani’de IŞİD ile PYD öncülüğündeki Kürt gruplar arasında çatışmalar devam ederken yeni bir peşmerge grubunun Kobani’ye gönderileceği öğrenildi. Barzani’ye yakınlığı ile bilinen Rüdaw’a konuşan Peşmerge Güçleri Bakanlığı'ndan yetkililer, Kobani’deki peşmerge birliğinin değiştirileceğini bildirdi. Bir ay önce ağır silahlarla Türkiye üzerinden Kobani’ye geçen 150 kişilik peşmerge grubunun da geri döneceği kaydediliyor. 

Peşmerge Güçleri Kobani Birliği Sözcüsü Tümgeneral Abdulkahar Mecid ise Kürt güçlerinin kentin büyük bir bölümünde kontrolü ele geçirdiğini söyledi. Tümgeneral Mecid, bu başarının, Kürt güçlerinin işbirliğiyle elde edildiğine dikkat çekerek, "Biz kente girdiğimizde Kobani’nin yüzde 20’si Kürtler’in elindeydi." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196