Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos Futbol çanakkale

IŞİD'in yeni hedefi İspanya!

Irak şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Endülüs'ü İspanyollar'dan geri alacağı tehdidi İspanya'da büyük etki yarattı. IŞİD, Irak'tan sonra gözünü İspanya'ya mı dikti? IŞİD, İspanya'ya saldırırsa neler olur gazetebalikesir'de...

IŞİD'in yeni hedefi İspanya!

Bir süredir Irak'ta iç karışıklık yaratan ve dünya gündemine oturan IŞİD, geçtiğimiz günlerde Endülüs'ü İspanyollar'dan geri alacağız diyerek bir tehdit mesajı yayınlamıştı. IŞİD'in bu tehdidi İspanya'da büyük yankı uyandırdı. IŞİD,  gözünü İspanya'ya mı dikti?


 Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Endülüs'ü İspanyollardan geri alacağı tehdidi, İspanya'da geniş yankı buldu. IŞİD'in yayınladığı bir videoda İspanyolca konuşan 2 militan, dedelerinin topraklarını İspanyollardan geri alacaklarını ve Cakarta'dan Endülüs'e kadar İslam bayrağını dalgalandıracaklarını belirtti. Suriye'de kaydedildiği belirtilen video, İspanya'da televizyon kanallarında yayınlanarak ülkenin tehlike altında olduğuna dikkat çekildi. Irak'ta ise ordunun özellikle Tikrit'te IŞİD'e karşı operasyonları sürüyor. IŞİD elinde tuttuğu Musul'da memurların maaşlarını dağıtmaya başlarken, Başbakan Nuri el Maliki de IŞİD'in hilafet ilanının bütün bölge ülkeleri için güvenlik tehdidi oluşturduğunu söyledi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196