Öne Çıkanlar restoranlar ziyaret iş güvenliği paketi çanakkale şemdinli

IŞİD'den korkutan tehdit...

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) üyeleri tehditlerine ve işkencelerine devam ediyor. IŞİD üyelerinin son olarak yayınladığı; "Endülüs'ü İspanyollardan geri alacağız" mesajı ülkede büyük yankı yarattı. IŞİD'in tehditleri nereye kadar sürecek? IŞİD ne zaman bertaraf edilecek? Hepsi ve daha fazlası gazetebalıkesir'de...

IŞİD'den korkutan tehdit...

 Bir anda yaptığı işkence ve tehditlerle dünyanın dikaktini çeken IŞİD, işkencelerine ve tehditlerine devam ediyor. Son olarak IŞİD üyelerinin yayınladığı tehdit mesajında; "Endülüs'ü İspanyollar'dan geri alacağız." notu yer aldı. IŞİD'in bu notu ülkede bomba etkisi yarattı. 

Terör Örgütü IŞİD tarafından yayınlan bir videoda İspanyolca konuşan iki terörist, "Allah'ın izniyle dedelerimizin topraklarını tekrar geri alacağız" ifadesi yer alıyor.

Videoda kutsal topraklarda olduklarını ifade eden iki terörist, İspanya'yı tehdit ederek, Jakarta'dan Endülüs'e kadar İslam bayrağını dalgalandıracakları yemini ediyorlar.

Suriye'de kaydedildiği belirtilen video, İspanya'da büyük yankı yarattı.

Ülke televizyonları bu görüntüleri yayınlayarak İspanya'nın radikal İslam tehdidi altında olduğuna dikkat çektiler. Ulusal gazeteler ise IŞİD uyarısının ciddiye alınması tavsiyesi yaparak okuyucu görüşlerine geniş şekilde yer verdiler. 


İspanya İçişleri Bakanlığı'ndan geçtiğimiz ay yapılan bir açıklamada, ülke genelinde her ay yaklaşık 50 kişinin Türkiye üzerinden Suriye'ye geçiş yaptığını duyurmuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196