Öne Çıkanlar Taraklılara Hizmet Derneği (TA-Hİ-DER) Assan Gıda Ayvalık goran pandev Onsekiz

Hükümeti eleştiren gazeteci sınır dışı edildi. Tepkiler ise sürüyor

5 yıldır Türkiye'de yaşayan ve Türk vatandaşı ile evlenen Mahir Zeynalov hükumeti eleştirdiği tweetler yüzünden sınır dışı edildiğini iddia etti. Today's Zaman Gazetesi muhabiri olan Zeynalov hakkındaki bu iddia ne kadar doğru?

Hükümeti eleştiren gazeteci sınır dışı edildi. Tepkiler ise sürüyor
Today’s Zaman’ın muhabiri Azerbaycan vatandaşı Mahir Zeynalov'un attığı tweet'ler nedeniyle sınır dışı edildiği iddia edildi.

Yaklaşık 5 yıldır Türkiye'de yaşayan ve bir Türk vatandaşıyla evlenen Zeynalov, “Türk savcılar, polise El Kaide bağlantılı kişileri tutuklama emri verdi, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın atadığı polis şefleri buna uymadı.” tweetini paylaştı.

İddiaya göre bunun ardından İçişleri Bakanlığı harekete geçti ve Zeynalov'un sınır dışı edilmesini istedi. Türkiye'de Mart ayına kadar oturuma hakkı bulunan Zeynalov bu sabah saatlerinde sınır dışı edildi.

Havalimanında eşini uğurlayan Sevda Nur Arslan, eşinin sınırdışı edilmesini Twitter hesabından "Today's Zaman muhabiri @MahirZeynalov_ sınırdışı edilirken." yazısı ve bir fotoğrafla paylaştı.Oturma izni olduğu halde Zeynalov’un sınırdışı edilmesine twitter üzerinden gelen tepkiler şöyle:

Gazeteci Ekrem Dumanlı: Konuyu bilmeyenler yarın ki Zaman'da okusun. Başbakanı eleştiren tweet attı gerekçesiyle Azeri bir muhabir sınırdışı ediliyor. Ayıp çok ayıp.

Gazeteci Cüneyt Özdemir: Twit attı diye yargılananı duymuştum da ülkeden atılanını ilk kez duyuyorum. Bizi de vatandaşlıktan atmasınlar! Vanatu'ya vize var mıydı?

Gazeteci Bülent Keneş: Türkiye'yi babalarının çiftliği zanneden zevat Mahir Zeynalov'a 4 yıldır verdikleri basın kartını bu yıl keyfi bir şekilde vermediler.
Milletvekili Hakan Şükür: Basın özgürlüğü mü dediniz...? TZ yazarı Mahir Zeynalov'un sınırdışı edilmesinin zamanlaması oldukça manidar...

Gazeteci Emre Uslu: Gazeteciyi twit attığı için oturum hakkı varken, TR vatandaşı karısından ayırıp sınır dışı etmek İran ve TR olur.

Gazeteci Faruk Mercan: Azeri gazeteci @mahirzeynelov'un twit attı diye sınır dışı edilmesi; internet medyası üzerinde kurulacak baskının boyutlarının bir işareti.

Gazeteci Abdullah Abdulkadiroğlu: TZ yazarı Mahir Zeylanov'un sınırdışı edilmesi Ak Parti mv'nin "sizi böğürte böğürte bu ülkeden atacağız" sözünün uygulaması mı?

Gazeteci Hayko Bağdat: Mahir Zeynalov'u sınırdışı ettiyse ülkede çalışan tüm yabancı uyruklu gazetecilere de gözdağı vermiştir bu hükümet. Bravo, iyi yoldayız...
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196