Öne Çıkanlar McDonalds kararı Adapazarı goran pandev Cezaevi firarisi yakalandı

Bu heykeller esniyor! Dünyada ilk

Dışarıdan bakınca mermer gibi duran bu heykeller esneyebiliyor. Çinli sanatçı Li Hongbo'nun yaptığı bu heykeller binlerce kağıttan oluşuyor ve kaldırınca esniyor.

Bu heykeller esniyor! Dünyada ilk
Çinli sanatçı Li Hongbo yaptığı heykeller göz kamaştırıyor. Uzaktan mermer heykelden farksız görünen kağıt heykeller herkesi şaşkına çeviriyor. Heykel sergisine ilginin yoğun olduğunu söyleyen Hongbo, heykelleri binlerce kağıttan yapıyor.


Çinli sanatçı Li Hongbo yaptığı ilginç heykelleri ABD’de sergiliyor…

Hongbo'nun esnek heykellerinden oluşan "Tools of Study" adlı sergisi New York'taki Klein Sun Galerisi'nde sanatseverleri ağırlıyor...

Hongbo'nun esnek heykellerinden oluşan "Tools of Study" adlı sergisi New York'taki Klein Sun Galerisi'nde sanatseverleri ağırlıyor. Rus yazar Maksim Gorki, Yunan tanrıçası Athena ve Michelangelo'nun Davut gibi dünyanın en ünlü eserlerini konu alan ve ortalama 7 bin katman kağıdın şekillendirilmesiyle oluşan heykellerin ağırlığı 12 kilogramı geçiyor. Fiyatları 6 bin 500 ile 32 bin 500 ABD doları arasında değişen eserler yoğun ilgi görüyor. Sergi hakkında Anadolu Ajansı'na bilgi veren Klein Sun Galerisi yetkilisi Amy Patricia Purssey, Hongbo'nun doğu ve batı kültürünü kendisine özgü çalışmalarıyla sentezlemeyi başardığını söyledi. Purssey, serginin gördüğü ilginin memnuniyet verici olduğunu kaydetti. Sergideki eserlerin, sanatçının öğrencilik yıllarında geliştirdiği yöntemi en eşsiz şekilde ifade ettiğini vurgulayan diğer Klein Sun yetkilisi Willem Molesworth ise heykellerin, sanat dili ile mükemmel şekilde uyumlu olduğunu belirtti. Sergi 7 Mayıs tarihine kadar gezilebilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196