Öne Çıkanlar görevden Onsekiz tekne Dresden sıcakları

Aldatılınca böbreğini geri istedi! Peki alabilecek mi?

İngiltere'de traji komik bir olay yaşandı. 2011 yılında kocasına böbrek veren ve hayata tutunması sağlayan Samantha Lamb aldatıldığını öğrenince çılgına döndü. Böbrek naklini gerçekleştirebilmek için kilo dahi veren kadın yaptıklarının karşısında ömür boyu mutlu olacağını düşündüğü eşi tarafından aldatılınca verdiği böbreği geri istedi.

Aldatılınca böbreğini geri istedi! Peki alabilecek mi?
Samantha Lamb aldatılınca bakın ne yaptı? 2007 yılında evlendiği eşi böbrek yetmezliğine yakalanınca kendi böbreğini eşine vermek için kilo verdi. Yapılan operasyon sonrasında eşi hayata döndü ama belli bi süre sonra aldatıldı. Aldatılan fedakar kadın yaşadığı şok karşısısından eşinden böbreğini geri istedi.


Samantha ve Andy Lamb çiftinin 2007 yılında evlenmesinden 4 yıl sonra Andy’nin böbreklerinde sorun çıktı. Bu süre zarfında haftada 3 gün diyalize giden Andy’ye daha sonra eşi Samantha böbreğini verme kararı aldı. Operasyonun gerçekleşmesi için kilo dahi veren Samantha, böbreğini bağışlaması sonrasında ise eşinde garip davranışlar sezmeye başladı. Eşinin kendisine soğuk davrandığını kaydeden kadın, eşinin bilgisayar başında çok zaman harcamaya başladığını kaydetti. Bir gün eşini bilgisayar başında başka kadınlarla uygunsuz olarak yakalayınca Samantha, Andy’nin kendisini aldattığını anladı.

GERİ ALABİLİR Mİ ?

Olay sonrası boşanmaya hazırlanan Lamb, vücudundaki ameliyat izine baktığında böbreğini geri alma fikri aklına geldi. Konu hakkında açıklama yapan Samantha, “Tekrar operasyon yapılmasını istiyorum. Fakat böbreği ona vermeyeceğim. Ondan nefret ediyorum. Eğer böbreği geri alabilirsem bir başkasına vereceğim” şeklinde konuştu. Aile hukuku avukatı Fred Silberg ise Samantha’nın böbreği alma ihtimalinin düşük olduğunu belirterek ABD’de böbrek için mülkiyet hakkı olmadığını dile getirdi. Silberg ayrıca hiçbir mahkemenin bir başkasının bedeninde olan bir parça hakkında yargılama hakkına sahip olamayacağını kaydetti.

Samantha ise böbreği geri alamasa bile boşanacağını dile getirerek, “En azından böbreğinin nereden geldiğini hatırlaması için bir neden var” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196