Öne Çıkanlar extacy hap Ayvalık Bozüyük TSOdan Gıda Yardımı Emrullah İşler Sakarya Üniversitesi (SAÜ

'Parelal Devlet' derken!!

İntikam dizisinde dün akşamki son bölümde çok farklı bir konuşmaya şahitlik ettik. 'Parelel Devlet' diyaloğug herkesi şok etki. Emre ile Derin arasında yaşanan üstü örtük o 'Parelel Devlet' konuşması..

'Parelal Devlet' derken!!
Siyasi gündemi allak bulak eden AKP ve cemaat savaşı popüler televizyon dizilerinde de karşılık bulmaya başladı. Kanal D'nin iddialı dizilerinden İntikam'ın son bölümünde gündemdeki "paralel devlet" ve "emniyet-yargı cuntası" tartışmalarına göndermeler yapıldı.
 
İNTİKAM'DA "PARALEL DEVLET" DİYALOGLARI
 
Dizide Mert Fırat ile Beren Saat'in rol aldığı bir sahnede paralel devletten söz edildi. Fırat'ın canlandırdığı karakter olan Emre, emniyette, yargıda, siyasette uzantıları olan paralel bir yapının kendi şirketini kullanmak istediğini söyledi. "Kendilerine girişim diye bir ad takmışlar.. Ama her yerdeler. Paralel bir yapılanma bu. Emniyetin içindeler, yargının içindeler siyasetin içindeler. Her yerde çok güçlü adamları var. Şimdi de benimle uğraşıyorlar.. " dediği sahne cemaate dönük suçlamaları akıllara getirdi.
 
AYDIN DOĞAN BU İŞE NE DER?
 
İntikam'da yer alan paralel devlet ve cemaat diyalogları Doğan Grubu'nun süreçte aldığı tavır düşünüldüğünde "sürpriz" sayılabilir. AKP'ye yakın medyada cemaatten yana tavır aldığı eleştirilerine hedef olan Doğan Grubu özellikle Hürriyet ve Radikal'de yapılan servis haberlerle dikkat çekmişti. Kanal D'nin ünlü dizisindeki sahneler Doğan Grubu'nun AKP-cemaat savaşında aldığı tutuma uzak kalırken izleyenlerde şaşkınlığa yol açtı.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196