Öne Çıkanlar görevden Onsekiz tekne Dresden sıcakları

Finalin ağası geliyor... Hürremmmm

Muhteşem Yüzyıl'da muhteşem bir final yaşanacak. Hürrem karakterine hayat veren Meryem Uzerli diziyi yarıda bırakıp gitse de finalde sesini duyuracak..

Finalin ağası geliyor... Hürremmmm

Muhteşem Yüzyıl'a da böylesi yakışırdı diyorsunuz dimi.. Evet Muhteşem Yüzyıl'a muhteşem bir final damga vuracak. Muhteşem Yüzyıl final bölümünde neler olacak?

Muhteşem Yüzyıl gidenleriyle kalanlarıyla muhteşem bir finale imza atmaya hazırlanıyor. Muhteşem Yüzyı'ın finalinde Meryem Uzerli'yi mi göreceğiz. Beklenen finalde neler yaşanacak?
 
Vakti geldi ayrılığın... Muhteşem Yüzyıl'da veda vakti geldi. Muhteşem Yüzyıl'da final dillere destan bir final olacak. Muhteşem Yüzyıl'da kimler geldi kimler geçti sözünü aratmayacak bir final yaşanacak..
 
Star Tv ekranlarının reyting rekorları kıran dizisi Muhteşem Yüzyıl finale hazırlanıyor. Muhteşem Yüzyıl'da final beklenmeyen bir şekilde son bulacak. En büyük depremin Meryem Uzerli'nin gidişinde yaşandı.
 
Yayınlandığı tarihten beri reyting listesinin zirvesini kimseye kaptırmayan ’Muhteşem Yüzyıl, adına yakışır bir şekilde ekranlara veda edecek...
 
Akşam’da yer alan habere göre, Bu sezon final yapacak olan dizinin yapım şirketi Tims Productions’ın dev bir belgesele imza attığı ortaya çıktı. Özel bir ekip, üç yıldır Muhteşem Yüzyıl’ın setinde kamp kurup, kamera arkasında ne var ne yok çekti. Timur Savcı’nın hiçbir masraftan kaçınmayıp hazırlattığı belgesel, dizinin önümüzdeki ay ekrana veda etmesinden sonra yayınlanacak. Yayın haklarından elde edilecek gelir ise dizinin senaristi Meral Okay’ın vasiyeti üzerine Nesin Matematik Köyü’ne bağışlanacak.
 
İKİ USTAYI YAYINLANMAMIŞ GÖRÜNTÜSÜYLE ANACAKLAR
 
 
2012’de kansere yenilen dizinin senaristi Meral Okay ile geçen eylül ayında kalp krizi nedeniyle ölen Tuncel Kurtiz’in daha önce hiç yayınlanmamış görüntüleri de belgeselde olacak. Kurtiz ’Ebu Suud Efendi’ karakterini canlandırmıştı.
 
 
 
MERYEM UZERLİ DE VAR
 
 
’Hürrem Sultan’ karakteriyle şöhret olan, ’tükenmişlik sendromu’ yüzünden ani bir kararla diziden ayrılan Meryem Uzerli de belgeselde dizi hakkındaki görüşlerini dile getirdi.
 
 
 
Alman vatandaşıyım’
 
Psikolojisinin çok çalışmaktan ve düzensiz set saatlerinden dolayı bozulduğunu ve bir kliniğe yatıp tedavi olacağını belirten Uzerli, İstanbul’a dönmeyeceğini söyledi. Yapım şirketi Tim’s Production ne yapacağını şaşırdı. Uzerli bir türlü Türkiye‘ye dönmesi için ikna edilemeyince 100. bölümün eksik sahneleri de tamamlanamadı. Kolaj bölüm yayınlamak zorunda kalan Star TV en büyük gelir kaynağı olan dizinin yeni bölümü yayınlamadığı için en az 1 milyon dolar reklam geliri kaybetti.
 
Uzerli gelmeyince çekimler durduruldu ve sete 1 hafta repo verildi. İki ay önce sette “Ben mayıs ayında çeker giderim, buralarda durmam” dediği ifade edilen Uzerli’nin “Dönmezsen çok büyük dava açılır” sözüne de “Ben Alman vatandaşıyım, o anlaşma Türkiye’de geçerli” dediği öne sürüldü. Uzerli’nin bölüm ücretinin geçen günlerde rekor bir zamla 35 bin TL’ye çıkarıldığı gündeme gelmişti. Uzerli’nin dönmesini bekleyen yapım şirketi şimdilik sessiz kalmayı tercih ediyor.
 
 
 
HÜRREM GİTTİ KÖSEM GELDİ..
 
Muhteşem Yüzyıl dizisinin Hürrem Sultanı Meryem Uzerli ekranlara bu seferde Kösem sultan olarak geliyor.Meryem çocuğunu doğurduktan sonra İstanbul'a gelecek ve yeni projeye motor diyecek.
 
Muhteşem Yüzyıl'da canlandırdığı Hürrem Sultan rolü ile büyük bir hayran kitlesine sahip olan Meryem Uzerli, yeni sezonda ekranlarda olacak.
Haziran ayında final yapacak olan "Muhteşem Yüzyıl" dizisinin yapım şirketi TİMS, önümüzdeki sezon 'Kösem Sultan'ın hayatını ekranlara getirecek.
 
 
Osmanlı tarihinin önemli kadınlarından olan Kösem Sultan ise Muhteşem Yüzyıl'ın eski Hürrem Sultan'ı Meryem Uzerli olacak.
Vatan'dan Umut Ünver'in haberine göre hamileliğinde son günlerini yaşayan Uzerli'nin, anlaşma için İstanbul'a gelecek.
Uzerli geçtiğimiz haftalarda, Berlin'de yapımcı Timur Savcı ile ilk görüşmesini gerçekleştirmişti.
 
 
 
MUHTEŞEM YÜZYIL'A KONUK OLAN OYUNCULAR..
 
 
Ahsen Hatun (Ceren Hindistan) — Hürremin sadık cariyesi
Behram Çavuş (Yalçın Bulut) — Kanuni Sultan Süleyman'ın tahta çıkışından sonra Macaristan'a gönderdiği elçi. Dizinin 3. bölümünde yer almıştır.
Bekir Ağa (Altan Gördüm) — Manisa'da Şehzade Mustafa döneminde rüşvet, iltimas suçlamaları ile yargılanarak idam edilmiş olan Osmanlı yönetici. Dizinin 64. bölümünde yer almıştır.
Cafer Ağa (İlker Aksum) — 1516 ve 1520 yılları arasında görev yapan Kaptan-ı Derya, Osmanlı Donanması'nın en üst rütbeli komutanı. Dizinin ilk bölümünde yer almıştır.
Cariye (Fatmagül Fakı) — Hürremin adsız cariyesi. 104. Bölümde yer aldı.
Cevher (Goncagül Sunar) — Kumaş satan bir hatun. Sümbül ile bir yakınlaşma başlıyor.
Deli Sabit (Demir Demirkan) — Mohaç Muharebesi'nde yer alan Deliler adlı askerî birliğin başı. Dizinin 26. bölümünde yer almıştır.
Elkas Mirza (Pamir Pekin) — Safevi Devleti'nin hükümdarı Şah Tahmasb'ın kardeşi.Tahta çıkmak için isyan etmiş,fakat başarılı olamayınca kaçıp Sultan Süleyman'a sığınmıştır.
Fahişe (Esra Akkaya) — Lütfü paşa tarafından yargılanan Müslüman fahişe.
Hanımağa (Yıldız Kültür) — Parga'dan köle olarak Manisa'ya getirilen Teo'yu satın alarak ona İbrahim adını veren çiftlik sahibesi. İbrahim'in kişisel gelişiminde büyük etkileri olmuş, onu oğlu gibi saymıştır. Dizinin 82. bölümünde yer almıştır.
Hasan Can (Ali Uyandıran) — Akkoyunlu sarayının mescid işlerine bakan müezzini Hafız Mehmed oğludur. Yavuz Sultan Selim'im sırdaşı ve yakın arkadaşıdır. Dizinin ilk bölümünde yer almıştır.
Hüsrev Bey (Alper Kul) — Bosna'da uzun süre görev yapan sancak beyi. Dizinin 5. bölümünde yer almıştır.
İsmail Maşuki (Deniz Celiloğlu) — Müslümanlığın temel kuralları sorgulayan bir sufi, sonradan At meydanda idam edildi
Molla Kabız (Polat Bilgin) — İran'dan İstanbul'a gelen ve İsa'nın Muhammed'den üstün olduğunu savunan bir molla. Dizinin 34. bölümünde yer almıştır.
Monica Gritti (Bergüzar Korel) — Venedik doçu Andreas Gritti'nin kızı ve Alvise Gritti'nin kız kardeşi. Dizinin 24. bölümünde yer almıştır.
Muskacı Hatun (Binnur Kaya) — Muska yazan ve büyücülük yapan kişi. Dizinin 9. bölümünde yer almıştır.
Remmal Elmas (Hümeyra) — Kum falı bakan ünlü bir müneccim. Dizinin 46. bölümünde yer almıştır.
Şarkıcı (Şevval Sam) — Mihrimahın kına gecesinde şarkı söyleyen kadın
Silvia (Melisa Kavsak) — Malkoçoğlunun Sevgilisi
Şehirli (Metin Coşkun) — İstanbul'da yaşayan birisi. Karısını zina yaptığı suçlamasıyla Kadı Ebussuud Efendi'ye şikayet etmiştir. Dizinin 71. bölümünde yer almıştır.
Şirin Hatun (Büşra Pekin) — Haremdeki cariyelere kumaşlar getiren bohçacı kadın. Dizinin 60. bölümünde yer almıştır.
Yahya (Aşkın Şenol) — Osmanlı tebaasından bir köylü. Dizinin 21. bölümünde yer almıştır.
Yahya Efendi (Hamdi Alkan) — Kanuni Sultan Süleyman'ın süt kardeşi. Şehzade Mustafa'nın idamı sonrası Sultan Süleyman'a darılıp bir daha onunla konuşmamıştır. Dizinin 78. bölümünde yer almıştır.
Zümrüt Ağa (Burak Sarımola) — Daha çok Mihrimah Sultan'a hizmet eden bir saray hizmetlisi. Dizinin 72. bölümünde yer almıştır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196