Öne Çıkanlar mani İpek acar açlık 1. Hasat Bayramı Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

Tekirdağ'da "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı" açıldı

- Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulunca düzenlenen fuarda, öğrenciler tarafından hazırlanan projeler sergilendi

Tekirdağ'da

TEKİRDAĞ (AA) - Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı" açıldı.

Okul bahçesinde açılan fuarda öğrencilerin 4 yıl boyunca hazırladıkları bilimsel projeler, robotik çalışmalar, el sanatları derslerinde yaptıkları ahşap ve metal ev aletleri ile süs eşyaları sergilendi.

Okul Müdürü Abdullah Şenol, gazetecilere yaptığı açıklamada, TÜBİTAK destekli 4006 Bilim Fuarı'nda öğrencilerin hazırladıkları projelerin ve çalışmaların sergilendiğini söyledi.

Fuar etkinliğini genişleterek şenlik havası kattıklarını ifade eden Şenol, "Fuar, her dersimizin sosyal faaliyetlerini yansıtabileceğimiz, kültürel yayınlarımızı yansıtabileceğimiz, sportif başarılarımızı gösterebileceğimiz 4 yıl boyunca yapmış olduğumuz faaliyetlerimizi yansıtabileceğimiz bir şenlik havasında geçiyor." dedi.

Hazırlanan stantlarda, öğrenciler tarafından robotik çalışmaların da sergilendiğini aktaran Şenol, şunları kaydetti:

"Burada öğrencilerimizin yapmış olduğu robotik çalışmalar ve diğer derslerde öğrendikleri ve planladıkları çalışmalar sergilenmekte. Okulda eğitim verilen her dersten bir etkinliğimiz var. Özellikle okulumuz tarafından hazırlanan dergi ve okul kitaplarının yer aldığı stant mevcut. Bunların yanı sıra sportif başarılarımızın tanıtıldığı bir etkinlik bu ayrıca."

Fuar açılışında Malkara İmam Hatip Lisesi Mehter Takımı gösteri sundu.

Açılışa, Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler ile protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Anahtar Kelimeler:
FuarTekirdağTubitak

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196