İlke Sanat Tiyatrosu ismiyle kurucu Şahin Ulaş'ın öncülüğünde Balıkesir'de tiyatro sahasında küçük dostlarını eğlendirmek ve eğitmek gayesiyle kollarını sıvayan yeni bir ekip...

Balıkesir büyümeye, güçlenmeye ve renklenmeye devam ediyor. Sanata susamış şehrimize renkli ve enerjik ekibiyle yeni bir tiyatro kazandırmak istediğini dile getiren Şahin Ulaş, kendisine ait oyunlarıyla küçük dostlarını tiyatro ile kucaklaştırmak ve tiyatronun büyüsüyle küçük seyircilerine yeni ufuklar açmak istediklerini belirtti. Bir şehrin gelişimişlik seviyesinin mevcut tiyatrolarının sayısıyla ve sanata verdiği değerle ölçülebileceğini kaydeden Ulaş, tiyatro sanatına adım attığı ve tiyatro dünyasında yıllarını geçirdiği Balıkesir iline yeni bir tiyatro ile hizmet vermek istediklerini dile getirdi. Arzularının ve hedeflerinin çok sevdikleri Balıkesir'i tiyatro ile kucaklaştırmak, küçük seyircilerini eğlendirmek ve eğitmek olduğunu söyleyen Şahin Ulaş bu uğurda tiyatronun yılmaz neferleri olacaklarını belirtti. Bu güzel amaç doğrultusunda İlke Sanat Tiyatrosu'nun ilk durağı Yeni Gülen Yüzler Rehabilitasyon Merkezi oldu. Küçük seyircilerine Haylaz Kurt oyunu ile dolu dolu bir gün yaşatan İlke Sanat Tiyatrosu ekibi hem eğlendirdi hem öğretti. Hiç bir şeyin çocukların gülümsemesinden daha önemli olamayacağına inandıklarını dile getiren Ulaş, kendisinin de yer aldığı Haylaz Kurt oyunu ile küçük seyircileriyle buluşmaya devam edeceklerini aktardı.

"Daha güzel bir dünya ve daha temiz nesiller için en etkili araç sanattır ve tiyatro bu işin ilk durağıdır" diyerek yola çıkan İlke Sanat Tiyatrosu sanat adına atılan her adımın değerli olduğu ve sanat işçilerinin omuzlarında büyük bir sorumluluk taşıdıkları bilinciyle bir replik de bizden diyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196